Tego jeszcze nie było! Na lotnisku Chopina zatrzymano mężczyznę,który chciał nielegalnie dolecieć na randkę!

Obywatele Stanów Zjednoczonych Ameryki z uwagi na sytuację pandemiczną związaną z wirusem SARS-CoV-2 są aktualnie objęci zakazem wjazdu do Polski. Jednak pomimo ogólnego zakazu, niektórzy Amerykanie mogą wjechać do naszego kraju, jeżeli spełniają określone warunki. Z takiej możliwości postanowił skorzystać pewien 32-letni obywatel USA. Niestety nie do końca legalnie.

Jedną z przesłanek umożliwiających wjazd do Polski obywatelowi Stanów Zjednoczonych Ameryki podobnie jak innych krajów objętych tymczasowym zakazem jest fakt pozostawania w związku małżeńskim z obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej. Z takiej możliwości postanowił skorzystać wspomniany cudzoziemiec.

Mężczyzna przyleciał na warszawskie Lotnisko Chopina, gdzie do kontroli granicznej przedstawił funkcjonariuszom amerykański paszport i oświadczył, że pozostaje w związku małżeńskim z obywatelką RP. Na potwierdzenie swoich słów okazał znajdujące się w telefonie zdjęcie odpisu aktu małżeństwa. Funkcjonariusze Straży Granicznej postanowili zweryfikować autentyczność informacji przekazanych przez podróżnego korzystając z dostępnych baz danych jak i rozmawiając telefonicznie z domniemaną małżonką. Kobieta potwierdziła, że mężczyzna jest jej mężem. Nie potrafiła jednak wiarygodnie udowodnić tego faktu, nie posiadała też żadnych dokumentów potwierdzających zawarcie związku małżeńskiego. Weryfikacja w bazach danych potwierdziła fakt pozostawania kobiety w formalnym związku małżeńskim jednak nie z obywatelem USA a z obywatelem Polski. Jak się okazało w telefonie Amerykanina znajdowało się przerobione zdjęcie aktu małżeństwa wspomnianej kobiety z Polakiem, którym podróżny posłużył podczas kontroli, a wcześniej przed wejściem na pokład samolotu.

Jak tłumaczył funkcjonariuszom, wykorzystując w ten sposób fałszywy dokument, chciał wjechać do Polski , aby wesprzeć na duchu swoją partnerkę podczas rozwodu.

Cudzoziemiec nie przedstawił żadnych innych dokumentów w celu potwierdzenia celu i warunków wjazdu, dlatego otrzymał decyzję o odmowie wjazdu. Ponadto funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Śledczej PSG Warszawa Okęcie wszczęli postępowanie przygotowawcze w związku z usiłowaniem nielegalnego przekroczenia granicy przez obywatela USA. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych zarzutów i dobrowolnie poddał karze grzywny w wysokości 4000 zł. Do przedstawionych zarzutów pomocnictwa przyznała się również obywatelka Polski i dobrowolnie poddała karze grzywny w tej samej wysokości.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia musiał odlecieć do USA.

źródło: Straż Graniczna

30 KOMENTARZE
 1. Rzeczywiście jeszcze tego nie było! Nikt w historii tego świata nie podrobił dokumentów! Pajace 😐

 2. Bravo, pokazaliscie Polacy że macie cahones.

 3. Jak dobrze wiedzieć, że nasze podatki nie idą na marne… 😒

 4. To nieprawda że obywatele usa mają zakaz przylotu do Polski. Właśnie wczoraj wróciliśmy z mężem z Polski gdzie byliśmy przez dwa tygodnie.

 5. Taaaak. Państwo Kaczyńskie odniosło wielki sukces. Złapało przestępcę i przestępczynię (bardzo groźnych) i się tym skromnie pochwaliło. Niech się w tej Wawie wreszcie walną dobrze w łep, a głosujący na kaczą hordę niech oprzytomnieją, albo chociaż się obudzą.

  • Avatar Roman (jak Giertych)

   Żal, po prostu żal mi takich ludzi jak Ty. Wspomnij jeszcze o praworządności, której pan Budka nie chce w Polsce widzieć i tak bardzo broni swoich kumpli ( złodziei, oszustów i całej tej PEDOFILI).

 6. To się dopiero nazywa miłość.

 7. Facet to Bohater. Kogo z Was byłoby stać na taka akcję dla dziewczyny. Jack nie odpuszczaj.

 8. Brawo Jack! Każdej żonie i każdemu mężowi życzę takiego zapaleńca zza oceanu, który pomoże dobić związek małżeński, jak znajdzie się w poważnych tarapatach.

 9. Ewidentna bzdura! W dokumentach aktu małżeństwa nie figurują żadne zdjęcia. Skąd więc podróbka foto?

 10. Jaki łep? Łbie kapuściany, a więc piszemy jak? Przez erzet. Właśnie, można? Można, super

 11. Avatar Wezcir Ludzie Kochani

  Toż to pewnie Polak z NowegoJorku tylko z US obywwtelstem.

 12. A jesli Amerykanin tez jest Polskim obywatelem?

 13. Chuj z nim.a jutro pokazą tą tępą patologie w programie”wiza na milosc”

 14. To niesamowite żeby do Polski wjechać nielegalnie- z którego szpitala uciekł.

 15. Jak masz dwa obywatelstwa to żaden problem

 16. Ludzie trochę kultury by się przydało

 17. Banda jak minister ośwwiaty naruszył kwarantanne to nie było problemu polskie bezprawie!

 18. Zeby Polak tak zrobil w US to nie wiadomo za ile lat by wrocil do Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here