Te kraje muszą się tłumaczyć za zbyt duże ograniczenia dla podróżujących

Poszczególne kraje wprowadzają co chwilę coraz to nowsze restrykcje związane z koronawirusem. Dotyczą one różnych dziedzin życia, a podróżnicy powoli tracą już cierpliwość. Każdy chciałby już swobodnie móc polecieć w wymarzone miejsce i nie przejmować się wciąż zmieniającą się sytuacją. Niestety na razie nie zapowiada się na to. Jednak okazuje się, że niektóre kraje wprowadzają zbyt surowe restrykcje, co jest niezgodne z KE.

Belgia, Finlandia, Dania, Niemcy, Węgry i Szwecja dostały upomnienie za zbyt surowe zasady dotyczące podróżowania w związku z pandemią. Rzecznik KE ds. praworządności Christian Wigand poinformował, że Komisja Europejska wysłała listy do 6 krajów członkowskich wyrażając swoje zaniepokojenie. Tłumaczył:

Kraje te stosują ostrzejsze restrykcje dotyczące przyjazdów lub wyjazdów z ich terytorium, niż zostało to uzgodnione. Podkreślamy w tych pismach, że ograniczenia wolnego poruszania się nie mogą być dyskryminujące i muszą być proporcjonalne (do sytuacji – red.).

Państwa zostały wezwane do lepszego dostosowania swoich środków do rekomendacji, które zostały wspólnie uzgodnione. Rzecznik KE wyraził też nadzieję, że problem zostanie rozwiązany bez konieczności podejmowania przez Komisję kroków prawnych.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here