National Geographic zaprezentował nową listę 25 najlepszych miejsc świata, które warto odwiedzić w nadchodzącym roku. Kierunki podzielono na 5 kategorii – kultura, zrównoważony rozwój, natura, przygoda, rodzina. W zestawieniu na rok 2022 dominują parki narodowe i dzika przyroda, aktywności na świeżym powietrzu, eko-wyprawy oraz kierunki najlepsze dla podróżujących rodzin.

W tym roku w kategorii zrównoważony rozwój zostało wyróżnione również polskie miasto. To drugie wyróżnienie w historii plebiscytu dla Polski. Wcześniej na liście była Puszcza Białowieska.

Agnieszka Franus, redaktor naczelna National Geographic Polska i National Geographic Traveler powiedziała:

Obecność Łodzi na liście Best of the World 2022 to wielkie wyróżnienie i wspaniała promocja dla tego jednego z najciekawszych polskich miast. Jestem pod wrażeniem tego, jak się ostatnio zmienia, jak dba o swoją postprzemysłową tożsamość, rewitalizuje dawne fabryki, zamieniając je w centra życia i spotkań mieszkańców, a jednocześnie staje się liderem zrównoważonego rozwoju. Kiedyś najbardziej uprzemysłowione z naszych miast dziś ma ambicję stać się najbardziej zielonym. Przyjeżdżajcie do Łodzi, nie będziecie rozczarowani!

Już 10 grudnia pojawi się w sprzedaży styczniowe wydanie National Geographic Traveler, w którym można poczytać o wyróżnionych miejscach.

Oto lista w 5 kategoriach:

Poprzedni

1. KULTURA

  • Góra Jingmai, Junnan, Chiny
  • Miejsce narodzin brytyjskiego punk rocka, Tin Pan Alley, Londyn, Wielka Brytania
  • Dziedzictwo kulturowe Ajnów, Hokkaido, Japonia
  • Stolica Włoskiej Kultury 2022, Wyspa Procida, Włochy
  • Atlanta, Georgia, Stany Zjednoczone

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here