Takiej atrakcji jeszcze nie widziałeś. Teraz możesz przejść po niewidzialnym moście

Wykonany jest z wyjątkowo trwałego i wytrzymałego drewna Accoya i pokryty środkiem antygrzybiczym. Prowadzi do XVII-wiecznego Fort de Roovere (fortyfikacja służyła pierwotnie do ochrony przed hiszpańskimi i francuskimi napaściami) w Holandii. Rozdziela taflę wody na dwie części. Jego widok robi niesamowite wrażenie. Przenosi prawie do czasów biblijnych 😉 Można poczuć się jak Mojżesz.

Niezwykła atrakcja znajduje się w mieście Halsteren. Możesz tu przejść przez wodę i w ogóle się nie zmoczyć. Jak informuje gazeta.pl, aby móc zobaczyć most na żywo, trzeba pojechać ok. 150 km na południe od Amsterdamu. Twórcami oryginalnego punktu turystycznego są przedstawiciele biura architektonicznego RO&AD. Most Mojżesza znajduje się poniżej poziomu zbiornika wody. Kiedy obserwujesz to miejsce z boku, masz wrażenie jakby woda się rozstąpiła, a ludzie przechodzili tunelem. Obiekt został uhonorowany w 2011 roku tytułem „Najlepszego budynku roku”.

Most znajduje się w pobliżu zabudowań wojskowych, dlatego most miał być niewidoczny. Specjaliści świetnie wywiązali się z powierzonego im zadania i na pierwszy rzut oka trudno zauważyć ingerencję człowieka.


Kiedy przejdziesz na drugą stronę Mostu Mojżesza, dotrzesz do lasu, gdzie możesz się zrelaksować w pięknych okolicznościach przyrody. Znajdziesz tam również drewnianą wieżę widokową, z której zobaczysz zapierający dech w piersiach krajobraz. Nie pozostaje nic innego, jak znaleźć tanie loty z Polski do Amsterdamu i zobaczyć atrakcję na własne oczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here