Takie sytuacje w samolocie to już plaga! Tym razem skończyło się awaryjnym lądowaniem i wysokim mandatem

Nietrzeźwa i agresywna Irlandka lecąca z Dublina do Kowna została wysadzona na lotnisku w Gdańsku po awaryjnym lądowaniu.

Po wytrzeźwieniu kobietę ukarano mandatem w wysokości 1 tys. zł.

Jak powiedział PAP w poniedziałek rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, funkcjonariusze Straży Granicznej interweniowali w piątek na lotnisku w Gdańsku wobec 39-letniej obywatelki Irlandii, która leciała samolotem rejsowym z Dublina do Kowna:

Z uwagi na zachowanie kobiety kapitan maszyny zdecydował o awaryjnym lądowaniu i wysadzeniu pasażerki. Na pokład samolotu weszli strażnicy graniczni z Zespołu Interwencji Specjalnych. Według raportu załogi, w trakcie lotu kobieta była agresywna, popychała innych pasażerów, nie wykonywała poleceń kapitana, miała też głośno krzyczeć.

39-latka w asyście funkcjonariuszy dobrowolnie opuściła samolot, po czym została przewieziona do pomieszczeń Straży Granicznej.

Jej zachowanie wskazywało na znaczne upojenie alkoholowe, co potwierdził wezwany na miejsce ratownik medyczny.

Kobieta nie chciała poddać się badaniu alkomatem. Ostateczne umieszczono ją w Pogotowiu Socjalnym dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku.

Po wytrzeźwieniu Irlandka została ukarana mandatem w wysokości 1 tys. złotych.

Od początku tego roku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku interweniowali wobec 42 osób, które swoim zachowaniem naruszały warunki bezpieczeństwa lotu.

Źródło: morski.strazgraniczna.pl, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here