Ta wiadomość ucieszy turystów – ulubiona przez Polaków wyspa znosi wiele restrykcji!

Na początku lutego Sardynia dołączyła do strefy żółtej, w której otwarto dla zwiedzających muzea i zabytki. Strefa żółta oznaczała także otwarte restauracje, puby, bary, lodziarnie, cukiernie, parki i ogrody miejskie. A teraz, dzięki zmniejszającej się ilości zakażeń koronawirusem, wyspa jako pierwszy region Włoch została ogłoszona białą strefą najniższego ryzyka zakażeń.

Co to oznacza? Powrót do względnej normalności. Skrócona została godzina policyjna – będzie się rozpoczynać dopiero o 23:30 i obowiązywać do 5:00 rano. Z kolei restauracje mogą być otwarte do 23:00, a bary do 21:00.

Wskaźnik zakażeń koronawirusem spadł na Sardynii poniżej 50 na 100 tysięcy mieszkańców, więc gubernator wyspy Christian Solinas podpisał specjalne rozporządzenie.


Nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń i obowiązek noszenia maseczek, ale złagodzone obostrzenia sprawiają że podróż na Sardynię będzie przyjemniejsza.

Żeby utrzymać taki stan i ze względu na dość duże problemy w pozostałych regionach Włoch, od poniedziałku wszystkie przybywające tam osoby będą poddawane błyskawicznemu testowi na obecność koronawirusa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here