Ta wiadomość ucieszy podróżnych. Właśnie zniesiono zakaz, który denerwował na lotniskach

Pandemia całkowicie wywróciła świat lotniczy i obowiązujące w nim zasady. Mimo wszystko miliony ludzi muszą i chcą dalej latać, choć w tym momencie jest to nieco utrudnione. Sytuacja jest jednak na tyle dynamiczna, że najlepiej codziennie sprawdzać aktualne informacje. Właśnie zniesiono jeden z zakazów, który obowiązywał w terminalach.

Zmieniają się zasady na lotniskach

Główny Inspektorat Sanitarny oraz Urząd Lotnictwa Cywilnego postanowiły wykreślić z obowiązujących zasad bezpieczeństwa w podróży samolotem zakaz wejścia do terminalu portu lotniczego osób niebędących pasażerami. ULC wyjaśnił na swojej stronie internetowej, że nowością jest obowiązek wypełnienia deklaracji pasażera dla celów ochrony zdrowia publicznego w związku z COVID-19. Jak poinformowano, taka deklaracja powinna znajdować się na odwrotnej stronie Karty Lokalizacji Podróżnego (KLP). Za przygotowanie i zebranie druków KLP i Deklaracji COVID-19 odpowiada przewoźnik lotniczy – dodano.

Urząd przypomniał jednak, że pozostałe zasady, w tym m.in. kontrolne pomiary temperatury przy wejściu do terminali, dystans społeczny, obowiązek noszenia maseczek, dezynfekcja rąk oraz ograniczenia serwisu pokładowego, nadal obowiązują.

25 KOMENTARZE
 1. Te wszystkie działania na Okęciu to 😂🤣😂

 2. Lotnictwo ma wrócić do formy poprzez tłumy odprowadzających, którzy maja się pętać po pustym lotnisku ?

  • A chce pani żyć tak jak teraz do końca życia?Dlaczego nie mamy prawa odprowadzać najbliższych?Poza tym to system naczyń powiązanych.Wìęcej ludzi więcej sklepy zarabiają,eięcej podatków odprowadzanych,więcej w.kasie.Jakoś gdy tłumy są w.marketach nikomu to nie przeszkadza.

  • Masz rację, nie ma to sensu w dobie pandemii aby dorzucać bezsensownie petajacych się ludzi, kombinujących jak tu maski nie założyć i ogólnie utrudniających i tak utrudnione poruszanie się po lotnisku. A przeciw są ci,.co może raz w roku lecą do Egiptu i ciocia z wujkiem.musza zrobić im fotę.przy przekraczaniu bramki…

 3. Tak, najlepiej zbierać dane, szczepić społeczeństwo itp. I tak dla dobra ogółu z niewolić ostatecznie. Przytulać się ale na odległość 2 metrów i najlepiej kijem. Bandyci! Duch Adolfa H. nadal żyje.

 4. Bzdury na kiju dajcie już spokoj z tym śmiesznym wirusem i dajcie ludziom normalnie zyc

 5. Przekręt wirusowy i Brna w to dalej tfu cholota

 6. Tak prawda dajcie ludziom żyć

 7. Przed wejściem na lotnisko pomiar temperatury, jeśli mnie wpuszcza tzn ze jestem zdrowa , na lotnisku nakaz noszenia maseczek. Po co skoro wszyscy mieli pomiar temperatury. W samolocie maseczka ale gdzie ten dystans pytam się? Nic się kupy nie trzyma.

 8. Oczywiście źe to lipa z tym wirusem A o co chodzi to już ano wie rządzący doskonale wiedzą napewno nie o wirus Ludzie ile jeszcze damy się okłamywać !!!! Otwórzmy oczy na to co się dzieje Panowie politycy wiedzą nawet to kiedy wirus znów będzie niebezpieczny czyli kiedy dokładnie będzie nawrót Przecież to się kupy nie trzyma I te obostrzenia! !! A rodzice niech dzieci uczą w domach prawda ? ! Paranoja

 9. Mierzenie temperatury hahaha w Gdańsku nikt tego nie robi wielka sciema

  • W Krakowie na wejściu jest mierzona temperatura. Ale co z tego, skoro wracając z Dublina do Krakowa już nikt o to tam nie zadbał. A po lotnisku chodzi się tak samo przecież, czy to przylatując na nie, czy odlatując z niego…

 10. pandemia strachu,

 11. pandemia strachu, ludzie nasza kagance bo sie boja mandatow, ktore sa baz prawne i sady je oddalaja

 12. Ludzie jak by was wirus dopadł to inaczej byście gadali . Ale tak piszą ludzie którzy są zdrowi i nic im nie dolega. Zdrówka życzę wam niedowiarkom

  • Taka grypę ze wszystkimi możliwymi objawami i prawie 42C gorączki miałam 30 lat temu i to normalne że wirusy były zawsze są i będą, a ludzie myślą że żyć będą wiecznie! Na tym świecie jesteśmy chwilę i wszystko co mamy, mamy tylko pożyczone i do grobu nikt niczego nie zabierze!!!

 13. W Warszawie nic się ie zmieniło, dalej jest zakaz wejścia.
  Port ma swoje zasady.

 14. No i bardzo dobrze. Też odrowadzalam rodzinę tylko do drzwi i dalej nie wolno było wchodzić bo i po co żeby się patalentac po lotnisku.

 15. Ani nikt nie mierzył temperatury, ani nie musialam wypełniać papierów lokalizacyjnych. lecialam 2 tygodnie temu. Przez głupoty tylko tysiące tracą pracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here