Ta szwedzka wyspa z bajecznymi zachodami słońca może być Twoja. Zobacz te widoki!

Szwedzka wyspa, która oferuje spektakularne zachody słońca, piękne widoki i gwieździste nocne niebo może być Twoja! Już za 13,9 mln kr (1,3 mln euro). Posiadanie prywatnej wyspy w Szwecji nie jest daleką fantazją. To dlatego, że w Szwecji istnieje około 221 831 wysp.

Kup sobie piękną wyspę

Większość z tych wysp jest niewielka, a ich szczyty łatwo dostępne. Zwłaszcza te, które tworzą archipelagi tuż przy wybrzeżu kontynentu. Archipelag Sztokholmski zamieszkuje 4000 mieszkańców, a w jego skład wchodzi aż 30 000 wysp. Większość ludzi mieszka na dużych wyspach, takich jak Blidö, Möja, Ornö, Utö i Sandön, które są również popularne wśród turystów. Ale niektóre są małe i zwykle są domem dla jednej lub dwóch rodzin. I tak właśnie jest z wyspą Gåsharsskäret, którą właśnie można kupić. Leży około 200 km od Sztokholmu i znajduje się na niej 5 budynków: dom główny, studio, pensjonat, dom na plaży i sauna.

W zachodniej części wyspy znajduje się główny dom z oknami sięgającymi od podłogi do sufitu, prze które można podziwiać wspominane już bajeczne zachody słońca. Wewnątrz typowo skandynawski wystrój okalający salon, sypialnię, kuchnię i łazienkę wraz z podgrzewaną podłogą. Pobliski pensjonat, który obejmuje dwie sypialnie, ma podobną estetykę. Po wschodniej stronie wyspy znajduje się studio, gdzie z kolei można zakochać się w widoku horyzontu i niezwykłych wschodów słońca. Istnieje również w pełni wyposażona kuchnia, łazienka i sypialnia dwuosobowa. Obok studia znajduje się opalany drewnem budynek sauny, idealne miejsce na relaks.

Przy brzegu w kierunku południowo-zachodnim znajduje się dom na plaży z werandą i dwiema sypialniami. Budynki połączone są oświetlonymi ścieżkami i otoczone dużymi drewnianymi pokładami. A wokół płaskie skaliste klify, otwarte trawiaste tereny i piaszczyste plaże. Prywatna przystań jest także domem dla dzikich zwierząt. Możesz tu odciąć się od świata i znaleźć swój azyl, lecz pomimo prywatności i spokoju, Gåsharsskäret nie jest zbyt daleko od głównej wyspy Sandön. A na tej są już sklepy, bary, szkoły, restauracje i jeden z najlepszych festiwali w Szwecji – Midsomar. Wyspa znajduje się na liście Sothey’s International Realty. Chcesz dowiedzieć się więcej i zobaczyć jak wygląda wyspa? Zajrzyj na stronę.

Sprawdź: Tanie loty do Szwecji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here