Ta platforma pomoże Ci podjąć decyzję dokąd lecieć w czasie pandemii, żeby nie mieć kłopotów

Sytuacja zarówno w branży lotniczej jak i turystyczna w różnych krajach zmienia się co chwilę. Trzeba być czujnym wybierając się w podróż, żeby nie narobić sobie problemów. Powstała przydatna platforma o nazwie Re-open EU, dzięki której podróżni mogą sprawdzać jakie obostrzenia obowiązują w poszczególnych państwach.

Sprawdzisz dokąd możesz lecieć

Jak informuje wprost.pl, dzięki platformie Re-open EU w prosty sposób sprawdzisz aktualną sytuację epidemiczną i obowiązujące obostrzenia w różnych krajach, również tych popularnych wśród polskich turystów. Zawarte tam informacje dostępne są w 24 językach urzędowych EU. Gromadzone są w niej aktualności od Komisji Europejskiej i państw członkowskich.

Platforma zawiera podstawowe informacje umożliwiające bezpieczne wznowienie swobodnego przepływu osób i turystyki w całej Europie. Ministerstwo rozwoju uważa, że jest to świetne rozwiązanie, aby podróżni za pomocą interaktywnej mapy mogli sprawdzać, co dzieje się w Europie.

Od 30 września mają wrócić połączenia lotnicze do całej strefy Schengen, w tym do Hiszpanii. Zakazem lotów ma być objętych 29 państw, a nowe rozporządzenie będzie obowiązywać od 30 września do 13 października. Resort infrastruktury poinformował, że w piątek pod obrady rządu skierowany został projekt rozporządzenia w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Ministerstwo dodało, że oznacza to, iż od 30 września miałyby powrócić połączenia do Hiszpanii. Przypomniano, że zakaz lotów do Francji został zdjęty wcześniej, po notyfikowaniu przez ten kraj obowiązkowych testów na COVID-19.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here