Szok! Ubliżał czarnoskórej kobiecie, bo siedziała za blisko! Wulgarny rasizm na pokładzie (Film)

Do szokującej sytuacji doszło na pokładzie Ryanaira, podczas lotu FR015 z Barcelony do Londynu Stansted. Jeden z pasażerów dostał szału z powodu siedzenia koło czarnoskórej kobiety. Lawiną rasistowskich tekstów znęcał się nad 77-latką.

Rasizm w czystej postaci na pokładzie Ryanaira

Pasażerowie oniemieli. Próbowali powstrzymać mężczyznę. Na dramatycznym filmie słychać jak agresywny pasażer krzyczy na kobietę, ubliżając jej. W obronie staje jej córka, prosząc żeby się uspokoił, bo mama jest już zdenerwowana i zestresowana, a jest niepełnosprawna. Do córki dołącza też inny pasażer. Jednak wszystko na nic. Mężczyzna jest w amoku. Nie pomagają też drobne interwencje załogi.

Wariat krzyczy, aby kobieta się przesiadła, a jeśli tego nie zrobi grozi, że ją popchnie. Mówi: Nie mów do mnie w obcym języku, głupia krowa. Nazywa ją też czarnym psem i brzydkim czarnym draniem.

Jak informuje Daily Mail, córka starszej kobiety była oburzona, że mężczyzna nie został usunięty z samolotu, a załoga pozwoliła na takie zachowanie. W końcu maszyna stała jeszcze na lotnisku w Barcelonie, kiedy piekło się rozpoczęło. Gdy poszła się poskarżyć, usłyszała radę, aby zadzwonić w poniedziałek do centrum obsługi klienta… Filmik z nagraniem skandalicznego zachowania od piątku udostępniono ponad 22 000 razy. Wielu polityków wyraziło swoje zaniepokojenie incydentem. Natomiast rzecznik prasowy Ryanaira oświadczył, że materiał został przekazany do policji w Essex. A dlatego, że jest to już sprawa policyjna, przewoźnik nie może jej dalej komentować.

Policja w Essex powiedziała:

Policja w Essex poważnie traktuje przestępstwa oparte na uprzedzeniach i chcemy, aby zgłaszano wszelkie incydenty. Ściśle współpracujemy z Ryanairem i władzami hiszpańskimi w sprawie dochodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here