Swobodne podróżowanie do tego kraju nie będzie możliwe. Jest izolowany przez sąsiadów

Władze Norwegii oraz Danii ogłosiły, że w związku z trudną sytuacją epidemiczną w Szwecji swobodne podróżowanie do tego kraju nie będzie możliwe. Granice pozostaną zamknięte dla Szwedów, za to zostaną otwierane dla obywateli innych krajów.

Norwegia się otwiera

Jak podała na konferencji prasowej premier Norwegii Erna Solberg, kraj ten od 15 lipca otworzy się na przyjezdnych z krajów UE bez konieczności przebywania w kwarantannie.

Lista państw uznanych za bezpieczne zostanie przedstawiona później, a jej kształt zależeć będzie od rozwoju zakażeń Covid-19 w danym kraju. Wiadomo już, że kryteriów bezpieczeństwa (mniej niż 20 nowych przypadków na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich dwóch tygodni) nie spełnia Szwecja, a nawet uznano, że sytuacja epidemiczna w tym kraju uległa pogorszeniu.

Erna Solberg, premier Norwegii powiedziała:

Norwegowie mogą już swobodnie podróżować do innych krajów skandynawskich poza Szwecją za wyjątkiem (szwedzkiej) wyspy Gotlandia. Niestety rozwój sytuacji w tym regionie spowodował, że dla osób powracających z Gotlandii znów przywrócona zostanie kwarantanna.

Szwecja pozostanie izolowana także przez Danię. Według duńskiego nadawcy publicznego DR, rząd tego kraju od 27 czerwca umożliwi podróże do państw UE z wyjątkiem Szwecji, Irlandii, Portugalii oraz Rumunii. Zakaz obejmuje też Wielką Brytanię. Jedyny region Szwecji, jaki uznano za bezpieczny, to Vaesterbotten na północy, dokąd Duńczycy będą mogli podróżować. Natomiast wbrew wcześniejszym zapowiedziom granica między Kopenhagą a szwedzkim Malmoe na moście nad cieśniną Sund pozostanie zamknięta.

Wcześniej również Finlandia nie zdecydowała się na otwarcie granic ze Szwecją.

źródło: PAP

7 KOMENTARZE
  1. Trzeba ukarać Szwecje za nie poprawność polityczna. NWO i wszystko jasne.

  2. Avatar bronek vel żyradnol

    Dynamika wzrostu PKB Szwecji będzie pewnie jednym z najwyższych ze względu na mądre podejście do tej pseudopandemii, więc inni próbują trochę podkopać ich dochody, ale to na niewiele się zda, niedługo dowiemy się czy my również byliśmy w gronie sterroryzowanych państw niemyślących samodzielnie ( odpowiedz jest oczywista, ale poczekajmy na dane z PKB)

  3. Autor zapomniał wspomnieć ,że Polska również nie spełnia warunków i co najmniej do 20 sierpnia żaden Polski turysta nie wjedzie na teren Norwegii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here