Świetne wieści! Bali czeka na turytów! Również tych z Polski

Wielu na to czekało! Bali otwiera się na zagranicznych turystów po 18 miesiącach zamknięcia. Na liście 19 państw, których w pełni zaszczepieni przeciw Covid-19 obywatele mogą odwiedzić tropikalną wyspę, jest też Polska.

Władze Indonezji określiły dodatkowe warunki. Zagrani turyści będą musieli odbyć 5-dniową kwarantannę po przylocie. Wymagane będzie także ubezpieczenie zdrowotne do sumy 70 tys. dolarów w razie zakażenia się koronawirusem.

Tymczasem jak podaje PAP, wbrew oczekiwaniom, pierwszego dnia otwarcia granic, na lokalnym lotnisku nie zgłoszono ani jednego przylotu.

Rzecznik lotniska oświadczył:

Jesteśmy gotowi i czekamy na loty międzynarodowe, niemniej na razie żadne nie są przewidziane.

52-letni taksówkarz oczekujący na pasażerów mówił:

Jesteśmy naprawdę pozbawieni środków do życia. Mieliśmy nadzieję, że turyści się pojawią, niestety nikt nie przyleciał.

Jeden z pracowników agencji turystycznej na wyspie komentuje sytuację, twierdząc że brak lotów jest spowodowany niezapowiedzianą nagłą decyzją rządu. Lista 19 państw, których obywatele mogą przylecieć na Bali, została opublikowana wczoraj wieczorem.

I Putu Astawa z agencji turystycznej powiedział:

Turyści muszą po prostu mieć trochę czasu żeby zająć się wizami i zaplanowaniem lotów.

W 2019 roku Bali odwiedziło 6,2 mln zagranicznych turystów. Pandemia Covid-19 pozbawiła Bali istotnego źródła dochodu z turystyki, która odpowiada za 54 proc. lokalnej gospodarki – podaje Agencja Reutera. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku, na Bali przyleciało jedynie 35 osób zza granicy.

Poza Polską, Bali otworzyło się m.in. na Chiny, Indie, Nową Zelandię, Francję, Włochy, Hiszpanię, Węgry i Norwegię.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,895ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze