Stało się to, czego wszyscy się obawiali! Kwarantanna została przedłużona! Sprawdź do kiedy!

Od 18 stycznia utrzymane zostaną wszystkie z dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych. O utrzymaniu obostrzeń poinformował w poniedziałek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Kancelaria premiera we wpisie na Twitterze dodała, że restrykcje będą obowiązywać do 31 stycznia.

Wśród obowiązujących do końca stycznia obostrzeń – jak przypomniała KPRM – są te dotyczące zakazu zgromadzeń powyżej pięciu osób, obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zachowania dystansu 1,5 m oraz dystansu 100 m w przypadku zgromadzeń.

Ponadto wciąż – do końca stycznia obowiązują takie obostrzenia:

  • zamknięcie restauracji, które mogą jedynie serwować dania na wynos i dowóz,
  • w sklepach i galeriach handlowych (w których otwarte są tylko niektóre sklepy) obowiązuje możliwość wpuszczania 1 klienta na 15 m kw.
  • czynne mogą być jedynie hotele pracownicze oraz hotele dla medyków.
  • zamknięte stoki narciarskie.
  • zamknięte pozostają boiska, siłownie, centra sportowe, w których przebywać mogą jedynie osoby uprawiające sport profesjonalnie.

Po przyjeździe do Polski wciąż będzie obowiązywała 10-dniowa kwarantanna po powrocie do kraju transportem zbiorowym.

1 KOMENTARZ

  1. Tych łajdaków należało by dziś wszystkich wymieszać na latarniach,począwszy od Kaczyńskiego,Morawieckiego ,Ziobro i pozostałych kryminalistów.Narodzie jest to ostatnia chwila .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here