Rząd skraca ważność Unijnych Certyfikatów Covid! Będą ważne tylko 9 miesięcy!

Od 1 lutego ważność Unijnych Certyfikatów Covid wydanych po szczepieniu zostaje skrócona do 270 dni. Komunikat przekazało dziś Ministerstwo Zdrowia. Nowe wytyczne zostały przygotowane na podstawie stanowiska Rady Medycznej.

Jak długo będzie ważny Unijny Certyfikat Covid?

Od 1 lutego 2022 r. ważność Unijnych Certyfikatów Covid (UCC) wydanych po szczepieniu w schemacie podstawowym (czyli 1 dawka szczepienia jednodawkowego lub dwie dawki innych szczepionek) zostanie skrócona do 270 dni, licząc od daty zakończenia szczepienia w cyklu podstawowym.

Także Certyfikaty wydane po dawce dodatkowej uzupełniającej zostanie skrócona z 360 dni do 270 dni. Przypominamy, że dawka dodatkowa uzupełniająca podawana jest po 28 dniach osobom z upośledzeniem odporności, u których odpowiedź immunologiczna na szczepienie mogła być niewystarczająca (podawana w celu osiągnięcia optymalnej ochrony).

blank
Fot. Ministerstwo Zdrowia

Ważność UCC po dawce przypominającej

Unijne Certyfikaty Zdrowia będą ważne przez okres 270 dni od daty przyjęcia dawki przypominającej (aktualnie 360 dni). Jednocześnie ważność certyfikatów wystawionych przed tą datą zostanie skrócona do 270 dni, licząc od daty szczepienia dawką przypominającą.

Dawka przypominająca podawana jest osobom zaszczepionym (te, które ukończyły podstawowy schemat szczepienia przeciw COVID-19) w celu poprawy, utrwalenia, przedłużenia ochrony po szczepieniu.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Poprzedni artykułIzrael otwiera się nareszcie na turystów! Niestety warunki wjazdu są dość restrykcyjne
Następny artykułNajlepsze tanie linie lotnicze na świecie 2021 (TOP20). Niektórych możesz nawet nie znać
blank
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here