Ryanair otwiera nową bazę w Polsce! Ogłasza też 12 nowych tras

Ryanair świętował otwarcie bazy w Katowicach, wprowadzenie największego w historii zimowego rozkładu lotów, a także inaugurację nowych tras z Polski.

Nowa baza i nowe trasy

Z Katowic polecisz teraz do Bolonii, Brindisi, Cork, Dortmundu, Göteborga, Katanii, Kijowa, Kolonii, Manchesteru, Odessy, Oslo oraz Pafos. Rozkład lotów Ryanaira z Katowic na zimę 2019/20 obejmuje 18 tras, w tym aż 12 nowych. Ryanair obsłuży w tym roku w Katowicach 1,25m pasażerów.

Rozkład lotów Ryanaira z Katowic na zimę 2019/2020:

  • 2 zbazowane samoloty (inwestycja na 200 mln dolarów)
  • 12 nowych tras do Bolonii (2), Brindisi (2), Cork (2), Dortmundu (10), Göteborga (2), Katanii (2), Kolonii (3), Kijowa (4), Manchesteru (3), Odessy (3), Oslo (3) oraz Pafos (1)
  • 18 tras łącznie

Dzięki rozwojowi siatki połączeń irlandzkie linie obsłużą na katowickim lotnisku 1,25 mln pasażerów rocznie, co pozwoli na zatrudnienie łącznie 950 osób. Z okazji otwarcia bazy w Katowicach oraz inauguracji nowych tras, Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety w cenie od 56 zł na podróż do końca marca 2020 r. Rezerwacji lotów można dokonać do czwartku 31 października do północy.

Olga Pawlonka z Ryanaira powiedziała:

Cieszymy się z otwarcia bazy w Katowicach oraz inauguracji największego w historii zimowego rozkładu lotów, a wraz z nim aż 12 nowych tras do Bolonii, Brindisi, Cork, Dortmundu, Göteborga, Katanii, Kijowa, Kolonii, Manchesteru, Odessy, Oslo oraz Pafos. Łącznie Ryanair zaoferuje tej zimy w Katowicach 18 tras i obsłuży 1,25 m pasażerów rocznie.

Artur Tomasik, Prezes Zarządu GTL powiedział:

Uruchomienie bazy linii lotniczej Ryanair to ważne wydarzenie w historii Katowice Airport. Cieszymy się, że największy niskokosztowy przewoźnik w Europie rozwija swoją działalność w Pyrzowicach, doceniając potencjał rynku wylotowego. W rozkładzie „Zima 2019/2020” linia oferuje rekordowe 18 kierunków z Pyrzowic. Rozwój Ryanaira pozytywnie wpłynie na wzrost liczby pasażerów obsługiwanych w Katowice Airport, co przyczyni się do prognozowanego, rekordowego wyniku w 2020 r. Jest także korzystny dla pasażerów, ponieważ zdecydowanie zwiększa konkurencję w segmencie przewozów niskokosztowych. Wierzmy, że uruchomienie bazy, to początek dynamicznego rozwoju Ryanaira na naszym lotnisku i już w przyszłym roku, będziemy mogli poinformować o kolejnych nowych połączeniach w siatce tej linii z Pyrzowic.

2 KOMENTARZE
  1. A gdzie loty do Weeze z Bydgoszczy cały Toruń i Bydgoszcz czeka wstyd

  2. A gdzie loty z Katowic do Hamburga????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here