Ryanair lata teraz z Katowic do pięciu nowych kierunków

Ryanair poszerzył swoją działalność na lotnisku w Katowicach, wprowadzając kolejnego boeinga 737-800NG i zwiększając liczbę swoich samolotów do trzech. Od kwietnia linia lotnicza zaczęła oferować nowe połączenia z Katowic do pięciu miast: Zadaru, Alicante, Malty, Bari i Rzymu-Fiumicino.

Od 15 kwietnia Ryanair obsługuje rejsy do Rzymu i na Maltę, które odbywają się trzy razy w tygodniu. Do Wiecznego Miasta można polecieć w poniedziałki, czwartki oraz niedziele, a na Maltę w poniedziałki, środy i soboty.

Pierwszy lot do Bari odbył się 16 kwietnia i kursuje dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty.

Od 17 kwietnia, Ryanair zaczął również latać do Zadaru, a połączenia są dostępne trzy razy w tygodniu. Kierunek dostępny jest w poniedziałki, środy i niedziele.

Ostatnia nowość, loty do Alicante zostały uruchomione 19 kwietnia i odbywają się dwa razy w tygodniu. Do tego hiszpańskiego portu będzie można podróżować w piątki i niedziele.

W sezonie letnim, irlandzkie linie lotnicze oferują z Katowic 20 regularnych tras do 11 krajów, w tym do miejsc takich jak Warna w Bułgarii, Pula w Chorwacji, Pafos na Cyprze, Ateny w Grecji, Alicante w Hiszpanii, Dublin w Irlandii, Dortmund w Niemczech, Oslo-Gardermoen w Norwegii, Londyn-Stansted i Manchester w Anglii, Alghero na Sardynii, Forli we włoskim Emilia-Romania, Katania i Trapani na Sycylii, Mediolan-Bergamo oraz Wenecja-Treviso oczywiście we Włoszech.

Prezes katowickiego lotniska, Artur Tomasik, wyraził zadowolenie z inauguracji nowych tras i zauważył znaczący wzrost zainteresowania nimi. Spodziewa się, że dzięki nowym połączeniom lotnisko obsłuży rekordową liczbę ponad 6 milionów pasażerów w tym roku.

Źródło: rp.pl

Olga
Olga
Z Tanimi Lotami związana od zawsze. Kocha dalekie i bliższe podróże. Uwielbia biegówki, spacery po lesie, uśmiechniętych ludzi, zwierzęta, książki oraz dobre kino. Marzy o podróży do Brazylii.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też