Ruszyło nowe połączenie z Wrocławia do Stuttgartu

Z wrocławskiego lotniska odleciał pierwszy samolot do Stuttgartu w Niemczech. Połączenie realizują należące do grupy Lufthansa linie Eurowings. To jedna z 10 regularnych nowości w nowym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław, który właśnie wszedł w życie.

W niedzielę zrealizowany został pierwszy lot z Wrocławia do Stuttgartu. Operacje na tej trasie odbywają się cztery razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, środę, piątek oraz niedzielę. Czas podróży wynosi 1 godz. 40 min. W tygodniu samolot z Wrocławia wylatuje o godz. 12:55 (ląduje w Stuttgarcie o godz. 14:40 ), w niedziele zaś startuje o godz. 15:30 (na miejscu jest o 17:10). Przewoźnik lata na tej trasie samolotem Bombardier Dash 8 Q400.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław:

Nowe połączenie do Stuttgartu to przede wszystkim bardzo dobra wiadomość dla biznesu. Przedstawiciele prężnie rozwijającego się przemysłu motoryzacyjnego na Dolnym Śląsku zyskali oczekiwane bezpośrednie loty. Poza tym w mieście znajduje się wiele instytucji naukowych, akademickich i badawczych, które są związane z Wrocławiem i regionem.

Nowe połączenia z Wrocławia

Grupa Lufthansa regularnie wzmacnia swoją obecność w Porcie Lotniczym Wrocław – dzisiaj to trzecie lotnisko w Polsce, z którego oferuje najwięcej lotów. Rejsy do Stuttgartu stanowią uzupełnienie oferowanych z Wrocławia lotów do największych europejskich portów przesiadkowych.

Oprócz Frankfurtu nad Menem, Monachium, Düsseldorfu wrocławscy podróżny mogą polecieć również do Zurychu (SWISS), Kopenhagi (SAS), a także Warszawy i Tel Awiwu (PLL LOT). Stuttgart to jedna z 10 regularnych nowości w letnim rozkładzie lotów Portu Lotniczego Wrocław, który obowiązuje od 25 marca. Do dyspozycji wrocławskich podróżnych jest rekordowe 85 kierunków – 50 niskokosztowych, 26 czarterowych i 9 sieciowych.

Gdzie polecimy tego lata z polskich lotnisk? Sprawdź nowości!

Poprzedni artykułGdzie polecimy tego lata z polskich lotnisk? Sprawdź nowości!
Następny artykułKobieta dostała 10 000 dolarów za rezygnację z miejsca w samolocie
blank
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here