Rekordowa liczba podróżnych w Modlinie! Najlepszy miesiąc w historii

Port Lotniczy Warszawa Modlin odprawił w lipcu ponad 284 tys. pasażerów, czyli o prawie 5% proc. więcej niż w lipcu ubiegłego roku. Jest to najlepszy miesiąc w historii lotniska. Aby móc się dalej rozwijać port planuje kolejne inwestycje.

Lotnisko w Modlinie obsłużyło w pierwszych siedmiu miesiącach 2018 roku 1 mln 790 tys. pasażerów. W tym okresie wykonano łącznie 11 063 operacji lotniczych. Spodziewany jest  kolejny rekordowy rok w Mazowieckim Porcie Lotniczym Warszawa Modlin.

Prognozy na przyszły rok są jeszcze bardziej obiecujące. Port lotniczy stoi dziś jednak przed nowym wyzwaniem. Zwiększająca się liczba pasażerów wymaga bowiem inwestycji, które pozwolą powiększyć terminal i przepustowość portu.


Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin, powiedział:

Już dziś jesteśmy gotowi do obsłużenia rocznie, nawet o 25 procent więcej pasażerów. Lotnisko może działać przez całą dobę, gdyż nie obowiązują u nas ograniczenia związane z ciszą nocną. Nasze lotnisko nie osiągnęło jeszcze pełnej przepustowości, ale by odpowiedzieć na oczekiwania rynku, planujemy szereg inwestycji, które pozwolą na rozwój portu. Na początku są to prace utrzymaniowe oraz budowa tymczasowego terminala. Będzie to hala stalowa z przeszkleniami, klimatyzowana i ogrzewana – całoroczna, która pozwoli zwiększyć przepustowość o ok 3 mln pasażerów.

1 KOMENTARZ

  1. To świetnie, że Modlin sobie radzi i powoli staje na nogi. Według trendów osiąga sukcesywnie coraz lepsze wyniki każdego roku i być może niedługo zacznie na siebie faktycznie zarabiać. Za wygodą korzystania akurat z tego portu przemawia przede wszystkim bogata infrastruktura okalająca sam obiekt wraz z wszystkimi potrzebnymi punktami np. gastronomicznymi i parkingowymi pokroju http://lotniskomodlin.org/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here