Pomoc dla Polaków z UK! Zaplanowano specjalny lot czarterowy. Sprawdź jak się zgłosić

Na najbliższą środę 27 maja zaplanowany jest specjalny lot czarterowy z Londynu do Warszawy dla osób, które z różnych powodów utknęły w Wielkiej Brytanii i chciałyby wrócić do Polski.

Pomoc dla Polaków z UK

Jak wyjaśniła PAP ambasada, lot czarterowy PLL LOT nie jest w żaden sposób powiązany z zakończoną już akcją #LOTdoDomu, lecz jest odpowiedzią na duże zainteresowanie ze strony osób, które z różnych powodów nie mają innej możliwości powrotu do Polski. W odróżnieniu od tamtych lotów, które były częściowo dofinansowane z budżetu państwa, planowany lot będzie płatny.

Podkreślono, że lot czarterowy jest tylko w jedną stronę i nie jest on przeznaczony dla osób, które na stale mieszkają w Wielkiej Brytanii i chciałyby pojechać do Polski w odwiedziny, ale dla mieszkających w Polsce bądź wracających do niej na stałe. Osoby wracające tym lotem czarterowym będzie obowiązywała kwarantanna.

W przypadku dużego zainteresowania, taki lot może być powtórzony. Trwają też rozmowy na temat zorganizowania podobnego lotu z Belfastu.

Chętni do skorzystania z takich połączeń mogą zgłaszać się, wysyłając swoje dane na specjalny adres mailowy, uruchomiony przez wydział konsularny ambasady: londyn.powroty@msz.gov.pl, ale zaznaczono, że ani ambasada, ani wydział konsularny nie zajmują się organizacją lotu i wszelkich informacji na ten temat udziela tylko przewoźnik.

źródło: PAP

6 KOMENTARZE
  1. Tu się mówi o locie z UK, ale czemu nikt nie wspomniał pan locie 26.05 z Islandii?? Czy też ci ludzie będą mieli kwarantannę? Mówi się wiele o miejscach gdzie jest pandemia, ale w miejscu gdzie pracuje wielu Polaków jak Islandia i gdzie już nie ma epidemii i praktycznie żadnych chorych. ludzi traktuje się jak na marginesie? Jakie prawa będą ich dotyczyć ?Bo niestety w żaden sposób zwykły człowiek nie w stanie się dowiedzieć gdyż infolinia MSZ oraz straż y granicznej jest niedostępna!!!!!!!!

  2. Fajnie tp brzmi, jakby poprzedni lot był darmowy. Kolega zapłacił 300 funtów za bilet żeby wrócić do uk. To teraz ile będzie kosztował? W czym lot jest bezpieczniejszy od wizzair czy Ryanair za 20-30 funtów. Wszystko jedna wielka ściema

    • A jakim samolotem wrócił do UK.Przeciez nie ma żadnych połączeń.To skąd ten samolot?

    • Różnica między lotem a tanimi liniami jest taka że tanie linie biorą paliwa na styk w związku z tym są lzejsi i spalaja mniej paliwa natomiast lot bierze paliwa na zapas co jest bezpieczniejsze w przypadku niemożności wyładowania na lotnisku docelowym i przekierowania na lotnisko zapasowe co za tym idzie lot jest cięższy i spała więcej paliwa a jak spała więcej paliwa to i koszty są większe. Nie bronię lotu bo sam latam Ryanairem to tak w celu wyjaśnienia. Polecam film na YT Wysoka cena tanich lotów. Ja po obejrzeniu go długo zastanawiałem się czy wsiąść do Lini Ryanair.

  3. Avatar Spostrzegawcza

    No to Lot sobie zarobi…

  4. A kiedy zorganizuje się tani lot do UK? Po dwutygodniowej kwarantannie, bo nikt nie ma zbyt dužo urlopu na odwiedzenie rodzin w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here