Przyjeżdżających do Polski z Wielkiej Brytanii czeka siedmiodniowa kwarantanna

Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz poinformował, że przyjeżdżający do Polski z Wielkiej Brytanii będą podlegali obowiązkowej siedmiodniowej kwarantannie, z której zwalniać będzie tylko negatywny wynik testu wykonywanego nie wcześniej niż po tygodniu i szczepienie. Rozporządzenie podpisane przez premiera Mateusza Morawieckiego i opublikowane w Dzienniku Ustaw będzie obowiązywać od środy.

Adam Niedzielski powiedział PAP:

Podjęte decyzje w sprawie kwarantanny dla podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii mają zmniejszyć ryzyko transmisji wariantu delta koronawirusa z zagrożonego obszaru. Musimy zadbać o obywateli naszego kraju i ich bezpieczeństw.

Dodatkowe restrykcje dotykać będą nie tylko osoby przybywające z Indii, Brazylii czy Południowej Afryki, ale także z Wielkiej Brytanii. Adam Niedzielski powiedział, że osoby w pełni zaszczepione nie podlegają obowiązkowej kwarantannie, jeśli więc należysz do tej grupy i planujesz przylot do Polski, możesz spokojnie kupować bilety z Londynu do Polski.
Dodał jednak, że z kwarantanny nie będą zwolnione również osoby, które nie ukończyły 18 lat. Nie ma wyjątku związanego z wiekiem.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here