Przesiadasz się w Amsterdamie? Testy na Covid już nie są potrzebne!

W związku ze zmianą przepisów, wprowadzoną przez holenderski rząd, pasażerowie tranzytowi w Holandii są zwolnieni z obowiązku okazania negatywnego wyniku testu w kierunku COVID-19.

Zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od 1 czerwca osoby przesiadające się na lotnisku Schiphol w Amsterdamie na kolejny lot nie muszą już przedstawiać negatywnego wyniku testu, pod warunkiem, że nie wychodzą poza strefę tranzytową lotniska i przebywają w tranzycie w oczekiwaniu na kolejny lot, nie dłużej niż 1 dzień.

Zniesienie wymogu posiadania testów dotyczy pasażerów Królewskich Holenderskich Linii Lotniczych KLM, którzy odbywają przesiadkę na lotnisku Schiphol w Amsterdamie, ale nie ma wpływu na wymogi wjazdowe obowiązujące w wybranym miejscu docelowym.

W zależności od miejsca docelowego, pasażerowie mogą być nadal zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19 i deklaracji testowych, dlatego przed lotem warto dokładnie sprawdzić wszelkie przepisy i formalności wjazdowe obowiązujące w kraju docelowym podróży.

Warto pamiętać że łagodzenie przepisów dotyczy tylko pasażerów tranzytowych. Podróżni wjeżdżający do Holandii z zagranicy z krajów wysokiego (w tym z Polski) i bardzo wysokiego ryzyka epidemicznego wszelkimi środkami transportu (w tym samochodem osobowym czy samolotem) mają obowiązek posiadania i okazania negatywnego wyniku testu molekularnego NAAT(PCR) na Sars-Cov-2/COVID-19, do którego materiał pobrano nie wcześniej niż 72 h przed przyjazdem.

Źródło: KLM, gov.pl

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,909ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze