PLL LOT został oficjalnym przewoźnikiem podczas Igrzysk Europejskich 2023

Narodowy przewoźnik chce zintensyfikować swoją działalność na rynku obsługi sportu. Propozycja LOT-u będzie skierowana zarówno do sportowców, sztabów, jak również kibiców Igrzysk Europejskich 2023 z 56 miast całej Europy. Obejmować będzie zarówno rejsy czarterowe, jak i regularne połączenia. W tym roku organizatorem tego wydarzenia sportowego będzie Kraków i Małopolska. LOT podpisał umowę z Polskim Komitetem Olimpijskim. To oferta #LOTdlaSportu.

Rafał Milczarski, Prezes Zarządu LOT powiedział:

LOT jako narodowy przewoźnik od lat towarzyszy polskim sportowcom. W ramach współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim jesteśmy Oficjalnym Przewoźnikiem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Wszyscy w PLL LOT jesteśmy dumni, że medale olimpijskie wracają do Polski właśnie na naszych pokładach. W ramach oferty #LOTdlaSportu chcemy zaproponować drużynom i ich sztabom, jak również kibicom możliwość komfortowego dotarcia na ważne wydarzenia sportowe.

Igrzyska Europejskie organizowane są co 4 lata. Bierze w nich udział 50 reprezentacji krajów europejskich. III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 to największa multidyscyplinarna impreza sportowa w Europie. Program przewiduje około 28-30 dyscyplin, spośród których przynajmniej 24-26 będzie sportami olimpijskimi.

Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego powiedział:

Cieszę się, że podczas III Igrzysk Europejskich będziemy współpracować z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT – naszym wieloletnim i zaangażowanym w sport Partnerem oraz Oficjalnym Przewoźnikiem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Jestem przekonany, że Igrzyska Europejskie będą świetną okazją do odwiedzenia Polski oraz pokazania możliwości, sukcesów i promocji naszego kraju w Europie. Ze sportowego punktu widzenia istotne jest to, że nasi sportowcy – przed polską publicznością – będą mogli zdobywać kwalifikacje do Igrzysk XXXIII Olimpiady Paryż 2024.

Decyzja o powierzeniu Miastu Kraków i Regionowi Małopolska organizacji III Igrzysk Europejskich zapadła w czerwcu 2019 roku na nadzwyczajnym posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (The European Olympic Committees – EOC).

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,909ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze