Przełom w negocjacjach z kontrolerami! Nie będzie odwołanych lotów

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował na Twitterze, że nastąpił przełom w negocjacjach ze Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Nieoficjalnie TVN24 dowiedziało się, że porozumienie zostało zawarte na dwa miesiące, które mają być czasem na uzdrowienie atmosfery i ustalenie wszystkich szczegółów.

Wszystko wskazuje na to – docierają takie sygnały, że ruch lotniczy w Polsce nie będzie dotknięty częściowym, całkowitym lub niewielkim paraliżem – mówił przed południem Adamczyk w Sejmie.

Mam dobrą wiadomość – nie będzie paraliżu polskiego nieba. Dziękuję wszystkim stronom zaangażowanym w zawarcie tego porozumienia. Warto rozmawiać – napisał na Twitterze poseł Platformy Obywatelskiej Maciej Lasek, były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Kolejne spotkanie ma się odbyć 29 kwietnia br. o godz. 12.00.

Pisaliśmy ostatnio, że od kilkudziesięciu dni toczyły się negocjacje kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL) dotyczące m.in. bezpieczeństwa, regulaminu pracy oraz regulaminu wynagradzania. Z opublikowanego komunikatu obu stron wynika, że niedzielne rozmowy dotyczyły przede wszystkim kwestii wynagrodzeń dla kontrolerów.

Przypomnijmy, że w poniedziałek wieczorem opublikowano w Dzienniku Ustaw Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ograniczeń w ruchu lotniczym. Wprowadzało ono możliwość wykonywania mniejszej liczby operacji lotniczych z i na: lotnisko Chopina w Warszawie oraz lotnisko Warszawa/Modlin. Czytaliśmy, że „w związku z ograniczeniem dostępności służb żeglugi powietrznej obsługujących operacje lotnicze” i „obniżeniem deklarowanej pojemności rejonu kontrolowanego TMA Warszawa (…) wprowadza się ograniczenia możliwości wykonywania operacji lotniczych”.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,890ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze