Pozytywne zmiany dla turystów! Tu za testy nic nie zapłacisz. Sprawdź od kiedy

Islandia wychodzi naprzeciw turystom. Ministerstwo zdrowia zdecydowało, że testy na obecność koronawirusa, które wykonywane są na granicy, będą tymczasowo bezpłatne.

Już od grudnia

Podróżujący będą mogli korzystać z darmowych badań od 1 grudnia 2020 do 31 stycznia 2021. Dotychczas każdy, kto decydował się na podróż do Islandii musiał albo poddać się 14-dniowej kwarantannie albo wykonać dwa testy i poddać się 5-dniowej kwarantannie w oczekiwaniu na wyniki.

Jak informuje gazeta.pl, do tej pory na islandzkiej stronie dotyczącej koronawirusa była informacja, że w momencie wstępnej rejestracji od pasażerów pobierana jest opłata za test przesiewowy w wysokości 9000 ISK za osobę, przy płatności po przybyciu do Islandii wynosi 11 000 ISK za osobę, czyli równowartość ok. 250 i 305 zł. Jednak na rządowej stronie pojawił się komunikat z najnowszą decyzją ministra zdrowiatymczasowym zawieszeniem płatności.

W taki sposób rząd chce zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Turyści prawdopodobnie chętniej będą wybierać darmowy test niż 14-dniową kwarantannę. Główny Epidemiolog kilka razy wyrażał niepokój w związku z nieprzestrzeganiem w pełni zasad kwarantanny wśród przyjezdnych, co bezpośrednio łączy się z przyrostem zakażeń. Było już wiele przypadków, kiedy podejrzenia dotyczące pojawienia się nowych zakażeń dotyczyły turystów zamierzających pozostać na Islandii tylko przez krótki okres.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here