Powrócił najdłuższy lot świata! 18 godzin non stop w powietrzu. Chętny?

Najdłuższy lot świata powrócił i już pierwszy rejs zakończył się sukcesem. Trwał 18 godzin. Rejs z Singapuru do Nowego Jorku wykonał Airbus A350-900 URL.

Najdłuższy lot świata zakończony sukcesem

Samolot wystartował 11 października o godzinie 17.35 czasu warszawskiego z singapurskiego lotniska Changi rejsu SQ22 Singapore Airlines. Podróż na lotnisko Newark Liberty International Airport w Nowym Jorku zajęła dokładnie 17 godzin i 52 minuty. Rejs odbył się bez żadnych kłopotów. Na pokładzie było 150 pasażerów i 17 członków załogi. Wszyscy byli zadowoleni z przebiegu lotu, przede wszystkim z łagodnego kursu. Po wystartowaniu, pasażerowie otrzymali obiad w trzech wariantach do wyboru. Rekordowy przelot, 15 322 km długości, obsługują Singapore Airlines.

Ta trasa jednak nie jest niczym nowym dla przewoźnika z Singapuru. Parę lat temu rejsy te były obsługiwane przez czterosilnikowy Airbus A340-500. Cieszyły się dużym zainteresowaniem, a bilety sprzedawano tylko w klasie biznes. W 2013 roku jednak zawieszono połączenie. Ze względu na drożejące paliwo stało się mało atrakcyjne.

Singapore Airlines pobiły tym rejsem dotychczasowy rekord linii Qantas, które Dreamlinerem 787-9 w 17 godzin przeleciały z Perth w Australii na londyńskie lotnisko Heathrow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here