Powraca najdłuższy lot świata: 18 godzin i 45 minut w powietrzu

Masz wolne 18 godzin i 45 minut? Już wkrótce będziesz mógł wybrać się w podróż lotniczą, która dokładnie tak długo trwa. Najdłuższy lot na świecie będzie się odbywał między Singapurem a Newark.

Rekordowe połączenie

Rekordowe połączenie ruszy 11 października 2018 roku, a na stałe pojawi się w dziennej rozpisce lotów 18 października. Loty będą obsługiwane przez Singapore Airlines, a użyte w tym celu samoloty to Airbusy A350-900, które są przystosowane do pokonywania bardzo długich dystansów. Mają zwiększone zbiorniki paliwa i zbudowane są z włókna węglowego. Zazwyczaj odrzutowce konstruowane są z aluminium, przez co są zdecydowanie cięższe i spalają więcej paliwa.

Airbus A350-900 zmieści na swoim pokładzie 161 pasażerów. 67 siedzeń będzie w pełni rozkładanych, pozostałe 94 znajdować się będą w klasie premium economy. Będą miały więcej przestrzeni na nogi niż w zwykłych samolotach, ale nie będą mogły przekształcić się w pełnowymiarowe łóżko.

Singapore Airlines celują głównie w klientów biznesowych, stąd umiejscowienie lotniska w Newark, jako że jest to wygodny port dla Nowego Jorku. Nie są jeszcze znane informacje dotyczące ceny biletów na tej trasie, wiadomo jednak, że przed wylotem każdy z pasażerów będzie mógł wybrać sobie spersonalizowaną listę filmów z pokładowego systemu rozrywki.

Singapore Airlines utrzymywało już to połączenie między 2008 a 2013 rokiem, jednak po tym czasie nie odświeżyły swojej floty dalekodystansowej. Po najnowszych zmianach stara trasa powróci do łask.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here