Poszukiwany listem gończym Polak zatrzymany na Okęciu. Podawał się za swojego brata

W miniony wtorek (04.12.2018 r.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali mężczyznę. Legitymował się dokumentem wystawionym na dane swojego młodszego brata.

Wydalono go z Paryża za przestępstwa

Jak informuje Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, mężczyzna podróżował z Paryża, skąd został wydalony za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Funkcjonariusze szybko ustalili, że wizerunek kontrolowanego mężczyzny nie odpowiada temu, którego dane widniały w bazie PESEL. Został skierowany do dalszej kontroli w celu weryfikacji prawdziwej tożsamości. Trzeba było również sprawdzić autentyczność dokumentu.

Polak cały czas twierdził, że dane zawarte w polskim paszporcie tymczasowym są autentyczne i należą do niego. Jednak po wnikliwej analizie w bazach danych Straży Granicznej ustalono prawdziwy wizerunek oraz dane podróżnego.

Polak poszukiwany listem gończym

Jak się okazało, Polak poszukiwany był listem gończym przez polski wymiar sprawiedliwości. W trakcie dalszych czynności służbowych mężczyzna oświadczył, że polski paszport tymczasowy ze swoją fotografią i na dane swojego młodszego brata wyrobił z uwagi na fakt, że jest ścigany na terytorium Polski. Swój oryginalny dokument stracił w niewyjaśnionych okolicznościach.

Mężczyzna usłyszał zarzut: Kto wyłudza poświadczenie nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego lub innej osoby upoważnionej do wystawienia dokumentu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Mężczyzna przyznał się do zarzutów i dobrowolnie poddał się karze 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here