Polski paszport wśród 15 najmocniejszych na świecie! Zgadniesz, które miejsce zajmuje w rankingu?

Z rankingu The Henley Passport Index wynika, że Polski paszport znajduje się wśród 15 najmocniejszych na świecie. Ranking oparty jest na wyjątkowych danych Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego (IATA), który posiada największą na świecie i najdokładniejszą bazę informacji o podróżach, a także jest wspierany przez obszerne badania wewnętrzne.

Najmocniejsze paszporty na świecie

Z polskim paszportem możesz odwiedzić bezwizowo 175 krajów. Taki wynik daje Polsce 13. miejsce w rankingu The Henley Passport Index. To stanowi awans w stosunku do minionego roku. Z roku na rok jesteśmy coraz wyżej.

The Henley Passport Index
Fot. Materiały prasowe

Liderem na liście najsilniejszych paszportów na świecie jest Japonia. Z tamtejszym paszportem można podróż do 190 krajów. Drugie miejsce zajmuje dokument singapurski. Ten pozwala na podróż do 189 krajów. Dużym awansem w rankingu mogą pochwalić się Zjednoczone Emiraty Arabskie. Paszport ZEA od 2006 roku awansował z 62. na 21. miejsce. Przed polskim paszportem miejsca zajmują m.in.: estoński, łotewski, słowacki, litewski, węgierski i czeski.

Indeks paszportowy Henleya jest rankingiem wszystkich paszportów na świecie według liczby krajów, które ich posiadacze mogą podróżować bez wiz. Jest aktualizowany w czasie rzeczywistym, w momencie wejścia w życie zmian w polityce wizowej. Dzięki indeksowi paszportów Henleya możesz ocenić, gdzie się znajdujesz w zakresie globalnej mobilności i odkryć, jak zmaksymalizować swobodę podróżowania dzięki inwestycjom obywatelskim. Ranking jest uważany za najbardziej wiarygodny standard odniesienia dla globalnych obywateli.

2 KOMENTARZE
  1. Raqczej to wygląda na 36 miejsce…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here