Polska otworzy granice za kilka dni. Na razie z wybranymi krajami

W ciągu paru dni otworzymy nawzajem granice z Litwą, a że Litwa ma otwarte granice z Łotwą i Estonią, to z trzema krajami bałtyckimi granice będą otwarte w ciągu najbliższych kilku dni – poinformował w sobotę w RMF FM premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki pytany o otwarcie granic odparł, że rozmawiał na ten temat z premierem Litwy Sauliusem Skvernelisem w piątek:

Zdecydowaliśmy w ciągu paru dni otworzyć nawzajem granice. Już dzisiaj pracują nasze służby nad wypracowaniem odpowiedniego protokołu, a ponieważ Litwa ma otwarte granice z Łotwą i Estonią, to można powiedzieć, że z naszymi trzema przyjaciółmi bałtyckimi granice będą otwarte w ciągu najbliższych kilku dni.

Co z innymi krajami?

Jak poinformował premier, z pozostałymi krajami UE prowadzone są dyskusje na Radzie Europejskiej:

Być może wprowadzimy taki protokół zielony i pomarańczowy – te kraje, które są uważane za najbardziej bezpieczne i takie, które jeszcze nie są.

Tymczasem przedłużono zakaz lotów międzynarodowych do 16 czerwca:

25 KOMENTARZE
 1. Jasne 3 kraje ze wschodu to wiecej niz kilkanascie z zachodu. Pis ma przelicznik miljon dla siebie 100 zl dla obywatela jak miljardy euro brac z EU to fajnie ale jak na niemiec przyjechac do polski nad baltyk i zarabiac ma hotarz to juz nie posrany rzad skorumpowany rzad i prezydent dlugoPIS

 2. W polsce ta elita to bez muzgoece nie ma dobrego gospodarza darmozjady tylko

 3. Polska jeszcze nic dobrego nie zrobila wszystko odwrotnie wstyd

 4. Do 28 czerwca będą zamknięte granice z zachodem bo PiS się boi że Duda przestanie być prezydentem.

 5. Jaki to hojny premierunio. Morzeta jechać, każe wam. Ale tylko do Estoni. Cymbał

 6. Akurat wybrali kraje do których nikt nie lata, poza politykami i interesami.

 7. Po co komu te kraje?Zachód otwórz PIS!!!!!!Chyba już najwyższa pora.

 8. Ku**a Morawiecki cymbale jeden. Ludzie chcą wrócić do Polski z innych krajów otwórz te jebane granicę

 9. Co ten gość bredzi najwieksza zachorowalność na Civic 19 jest j nas w Pl ,także to inni będą się zastanawiać czy wpuścić nas .

 10. Wstyd! Włosi otworzyli granice a Polski rząd udaje Greka. Czy Polska ma być Korea Północną Europy?

 11. Brawo! Trzymajcie dalej zamknięte granice ,ci wszyscy ludzie którzy żyją z turystów zagranicznych to wam podziękują przy wyborach! A poza tym turysta przywlecze do kraju wirusa a 150 tysięcy pracowników transgranicznych którym od miesiąca wolno przekraczać granice codziennie wszyscy oni będą zdrowi??? Uprawiacie sobie gierki polityczne kosztem ciężko pracujących ludzi ,skandal!

 12. To może Śląsk zamknąć jak takie zagrożenie.

 13. Otwórzcie południe (Czechy). W domu od 4 miesięcy nie byłem.

 14. Otwórzcie na Niemcy, ja też od 4 miesięcy domu nie widzę

 15. Haha ale smieszne P.Morawiecki tylko tyle ma Pan do powiedzenia swoim rodakom?

 16. Haha ale smieszne P.Mor……..

 17. Dziekujemy rzadzacym haha

 18. Niech dalej ściemniają, że wszystko mają pod kontrolą… Kopalnie produkują COVID, a sanepid przez ponad miesiąc przeprowadza testy. Nie radzą sobie z wirusem, sami nie wiedzą co mówią. Statystyki idą do góry a rząd uważa, że jest dobrze. Już teraz niektóre kraje nie chcą się otworzyć dla Polaków. Jeden wielki bałagan. Gdyby nie fakt, że ludzie się wystraszyli i zostali w domu to nie dali by rady tego ogarnąć. Jak można ludzi chorych diagnozować przez 2,3 a nawet 4 tygodnie. Mamy chory i niewydolny system, a czyja to wina… Rządzących, którzy nawijają nam makaron na uszy i czarują, że poradzili sobie z wirusem.

 19. Otwórzcie mi wlochy! Wnuków dzieci nie widzę od pół roku, dzieciaczki chcą na wakacje przyjechać bez cholerne kwarantanny!

 20. Będą dzielić zielone,pomarańczowe a mu chyba czarni będziemy bo ciemność u nas straszna otworzyć granice na zachód, chcemy do naszych rodzin i oni do nas!Otwórzcie granice

 21. Otworzyć granice z Czechami …na święta 11czerwca.. dość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here