Polscy turyści utknęli na lotnisku w Tunezji! Polska Ambasada wydała komunikat

Turyści z Polski mieli ogromny problem z wydostaniem się z Tunezji ze względu na ogólnokrajowy strajk sektora publicznego. W związku z protestem 16 czerwca odwołane zostały m.in. wszystkie loty krajowe i międzynarodowe. Biura podróży nie miały na to wpływu, a turyści pozostali na przysłowiowym lodzie. Protest związków zawodowych miał objąć 159 przedsiębiorstw. Jak zwykle chodzi o pieniądze, czyli podwyżki, ale również o planowane przez rząd reformy gospodarcze.

Jak informuje onet.pl, organizatorzy strajku przyjęli stanowisko, że ma on charakter czysto ekonomiczny. Są jednak przesłanki polityczne i społeczne. Efekt strajku pokaże czy związek zawodowy może mieć realny wpływ na sytuację w kraju.

Portal wprost.pl informował, że Polacy nie mogą wydostać się z tunezyjskich lotnisk. Strajk zablokował m.in. samolot z Tunezji do Wrocławia.

Żadnych komunikatów, sterczałam w recepcji jak głupia, transport nie przyjechał i zdecydowałam się zadzwonić do rezydenta. Powiedział, żeby wracać do pokoju, nic nie wiedzą i dadzą znać — opowiada jedna z turystek w rozmowie z WPROST.

Na stronie Polskiej Ambasady w Tunezji pojawił się komunikat:

Mieliśmy wylecieć z Monastyru dzisiaj o 4 rano. Lot odwołany. Szczęśliwie nie wyjechaliśmy z hotelu. Zero informacji od rezydenta. Nikt nic nie wie — komentowali turyści przebywający na wakacjach w Tunezji w odpowiedzi na komunikat Ambasady Polskiej.

W związku z tym w czwartek nie można było także wylecieć z Polski do Tunezji. Loty były odwoływane albo opóźnione. Była to bardzo trudna sytuacja dla pasażerów, a także dla biur podróży, które wręcz nie mogły zapanować nad chaosem i dobrym kontaktem z klientami. Starają się jednak informować swoich klientów najszybciej jak tylko mogą o dynamicznej sytuacji.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też