Polak awanturował się na pokładzie samolotu. Nie chciał stosować się do oczywistej zasady!

Awantura miała miejsce na pokładzie samolotu lecącego z Rodos do Aten. Jeden z pasażerów, który okazał się być Polakiem wdał się w utarczkę słowną z załogą samolotu. Wszystko dlatego, że nie miał zamiaru stosować się do jednej z podstawowych zasad obowiązujących podczas epidemii – założenia maseczki na czas lotu.

Podniebna awantura o maseczkę

Podczas tej niezbyt przyjemnej sytuacji interweniowali zarówno pasażerowie jak i załoga samolotu. Z relacji podróżnych wynika, że Polak był agresywny i głośno manifestował swoje przekonania utrudniając w ten sposób podróż innym pasażerom. Załodze udało się opanować sytuację i uspokoić nieco niesfornego Polaka. Jego zachowanie miało dla niego jednak nieprzyjemne konsekwencje.

Jeszcze podczas trwania lotu załoga zgłosiła lotnisku w Atenach incydent na pokładzie. Tuż po wylądowania Polak został zatrzymany przez ochronę lotniska. Przesłuchano go i nałożono grzywnę w związku z zakłóceniem przebiegu lotu.

Przypominamy, że maseczki są obowiązkowe dla wszystkich pasażerów, którzy przebywają na terenie lotniska oraz w samolocie. Brak stosowania się do tych obostrzeń może skutkować nie wpuszczeniem pasażera na pokład. Zakrywanie ust i nosa podczas podróży jest bardzo ważnym elementem, ponieważ na pokładzie samolotu nie jesteśmy w stanie zachować dystansu społecznego.

Poprzedni artykułPolska zakaże lotów do Hiszpanii? Znamy plany rządu! Na liście 63 państwa!
Następny artykułDo tego kochanego przez turystów kraju wciąż jeszcze nie polecimy. Rząd przedłużył stan wyjątkowy. Ale są także dobre wiadomości!
blank
Z wykształcenia marketingowiec, a z pasji dziennikarz, bloger i podróżnik. Od kilku lat odkrywa zakątki Europy i pomaga innym spełniać podróżnicze marzenia. W wolnych chwilach, choć takie zdarzają się rzadko, gotuje i czyta książki.

20 KOMENTARZE

 1. To teoria że wna pokładzie samolotu obowiązkowa jest maseczka, a w praktyce zupełnie co innego. Ostatnio leciałam do Czarnogóry liniami Wizzair i wiele osób nie stosowało się do tych zasad co bardzo mnie zdziwiło że nikt z załogi nie zwrócił nikomu uwagi bo sami nie mieli założonej maseczki odpowiednio.
  Wszędzie jest to samo, dużo się mówi a mało robi a szczególnie Polacy to ciężki naród. Wszędzie narobią smrodu.

 2. Niestety nie tylko w samolotach nie chcemy nosić maseczek ale i w sklepach oraz w komunikacji miejskiej karać karać i jeszcze raz karać !!!

 3. Cóż, typowy przedstawiciel tzw. „cywilizacji łacińskiej”: niesforny, upierający się przy swoim JA, nieufny wobec władz i olewający oczywiste zalecenia. Zapewne jedyne autorytety, które uznaje to papież, ojdyr i „doktor” Zięba…

 4. No i dobrze że nie chciał założyć smierdzacej maski od narciarza.Grzynicy płuc i niedotlenienia z powodu wdychania dwutlenku można się nabawić.Informacja do starych zagrzybiałych profesorów wirusologów z TVN.

 5. Nie dziwię się mu. Siedzenie w tak długim czasue6 w maseczce jest nienespieczbe dla zdrowia. Linia lotnicza naraża pasażerów na utratę zdrowia. Już nie mówiąc, że tak jak były minister zdrowia mówił, te maseczki nic nie dają. Czy przy zakupie biletu pasażer był informowany, że linia lotnicza zmusza swoich klientów to zacowań grożących utarę zdrowia i dyskomfort podczas lotu? Jeśli nie, to miał prawo się awanturować.

 6. W UK na pokładzie autobusu dostępne jest co czwarte miejsce i autobus jest wietrzony co 3-5 minut.Do zakrycia twarzy akceptuję się także BANDANY , ARAFATKI , SZALE I SZALIKI.

 7. Śmieszne jest to wszystko na lotnisku musisz mieć maseczkę i zachowywać odpowiednią odległość a w samolocie siedzisz ramie w ramię obok pasażerów i żaden dystans nie obowiązuje i najlepsze jest to że jak zamówisz na pokładzie coś do jedzenia lub picia to maseczkę możesz zdjąć! Nie ogarniam tego

 8. A co z wolnoscia? Te baranki prowadzone na postronku moga ubierac maseczki. Ten pasazer zamiast wdychac wlasne wyziewy woli swieze powietrze. Reszta zastraszonych w maseczkach nie powinna sie niczego obawiac – wystarczy miec maseczke i myc rece.

 9. Oczywiście Polaczki, nie rozumieją o co chodzi w maseczkach i nie zrozumieją, bo są na to po prostu za głupi, by ich mózgi mogły to pojąć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here