Polacy zostali zaskoczeni na lotnisku w Krakowie! Okazało się, że mają w bagażu zabronione rzeczy

Jeśli dużo latasz, to doskonale wiesz czego na pokład nie wolno zabierać. Nawet jeśli dopiero teraz zaczynasz swoją przygodę w przestworzach, to zdrowy rozsądek też podpowiada, że niektórych przedmiotów do bagażu po prostu się nie pakuje. Oczywiście zalecamy sprawdzenie przed podróżą listy rzeczy, których na pokład nie można zabierać. 47-latka z Poznania i 49-latek z Kielc zapomnieli dobrze sprawdzić swoje bagaże przed podróżą. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje prokurator.

Pasażerowie mieli wykupione loty z krakowskiego lotniska. Jedno z nich do Zadaru, a drugie do Barcelony. Podczas kontroli bezpieczeństwa okazało się, że w ich bagażach podręcznych znajdują się przedmioty zabronione, a konkretnie ostra amunicja. Podróżnych przejęli funkcjonariusze Straży Granicznej.

47-latka posiadała przy sobie jedną sztukę amunicji 7,62 mm. Tłumaczyła, że nabój znalazła kilka lat temu spacerując po lesie i postanowiła zabrać go na pamiątkę. Niestety amunicja gdzieś się zapodziała i pech chciał, że została odnaleziona dopiero przy kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

Natomiast mężczyzna z Kielc przewoził w swym bagażu aż 16 sztuk amunicji 9mm. Podobno też nie był tego świadomy. Wyjaśniał, że z plecakiem – w którym wykryto amunicję – często jeździ na strzelnicę.

Obydwoje podróżni nie mieli zezwoleń na posiadanie broni i amunicji. Nielegalna amunicja została przekazana do badań w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, natomiast dalsze czynności w sprawie prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Krakowie.

Za nielegalne posiadanie broni lub amunicji, grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Straż Graniczna

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też