Pokój z widokiem? Nie w Walencji! Miasto zakazuje wynajmu

Turyści to dla niektórych miast błogosławieństwo, inne traktują ich jak chmarę nieproszonych gości, a jeszcze inne starają się wręcz ich pozbyć lub zniechęcić do odwiedzin. Do grona tych ostatnich miast można będzie już wkrótce zaliczyć hiszpańską Walencję. Miasto chce wprowadzić częściowy zakaz wynajmu mieszkań turystom.

Zakaz wynajmu mieszkań w Walencji

Zakaz ma obowiązywać we wszystkich lokalizacjach z jakimkolwiek widokiem, czyli znajdujących się powyżej pierwszego piętra. Z kolei w najstarszej części Walencji, Ciutat Vella, nie będzie można wprowadzać do wynajmu żadnych nowych mieszkań. Nowe przepisy mają na celu zablokowanie wyludniania się miasta i uspokoić prawdziwych mieszkańców Walencji, którzy zaczynają mieć już dość turystów.

Dzięki możliwości wynajmu mieszkań w najciekawszych lokalizacjach, m.in. na stronach takich jak Airb&b, budynki stały się praktycznie hotelami. Ludzie mieszkający w Walencji na stałe, muszą sobie radzić ze wzrostem cen nieruchomości i skutkami masowej turystyki. Wprowadzenie nowych przepisów ma unormować sytuację i sprawić, że Walencja znów będzie miastem przyjaznym jej mieszkańcom.

Podobne kroki w celu ograniczenia negatywnych efektów turystyki wprowadziła już Ibiza. Tam zdecydowano się na wprowadzenie częściowego ograniczenia liczby wynajmowanych na Airb&b mieszkań. Osobom podnajmującym swoje mieszkania nielegalnie grożą wysokie kary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here