Planujesz tam podróż? Uważaj! Rząd wprowadził nowe restrykcje

W Portugalii kontynentalnej we wtorek wszedł w życie stan ostrzegawczy, a z nim nowe ograniczenia przeciwepidemiczne dotyczące korzystania z przestrzeni publicznej “w okresie rozpoczęcia roku szkolnego”. Obostrzenia mają zahamować rosnącą od początku września liczbę zakażeń.
Wśród nowych ograniczeń jest m.in. zakaz otwierania placówek handlowych przed godz. 10, zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 20, a także ograniczenia w obrocie napojami alkoholowymi na stacjach paliw.

Zakaz grupowych spotkań w przestrzeni publicznej

Zakazano również spotkań w przestrzeni publicznej grupom liczącym więcej niż 10 osób. Z kolei w placówkach handlowych i usługowych zlokalizowanych w sąsiedztwie szkół limit ten wynosi 4 osoby.

Madera i Azory bez stanu ostrzegawczego

Na wprowadzenie stanu ostrzegawczego, który po 30 września może zostać wydłużony o kolejnych 15 dni, nie zdecydowały się dwa autonomiczne regiony Portugalii: Madera i Azory. Ich rządy zapowiedziały własną politykę walki z Covid-19.

Na wtorkowej konferencji prasowej w Lizbonie minister zdrowia Portugalii Marta Temido zapewniła, że mimo nowych obostrzeń resort nie zamierza blokować organizacji obchodów 103-lecia zakończenia objawień maryjnych w Fatimie zaplanowanych na 12-13 października.

Nie będziemy też wprowadzać żadnych limitów dotyczących liczby osób uczestniczących w tym wydarzeniu.

Kierowany przez Martę Temido resort od niedzieli notuje po ponad 600 dziennych zakażeń koronawirusem, czyli najwięcej od kwietnia.

Na szczęście wprowadzone restrykcje nie dotyczą podróżowania. Wjazd do kraju zarówno drogą lądową jak i lotniczą odbywa się bez ograniczeń.

Źródło: PAP

3 KOMENTARZE
 1. Czy aby wlecieć na Maderę potrzebny jest test na COVID?

  • Rząd Autonomicznego Regionu Madery od 1 lipca br. wprowadził wymóg testów.

   Osoby przyjeżdżające na Maderę mają 2 opcje:

   1. Okazać służbom lotniskowym na Maderze negatywny wynik testu PT-PCR na COVID-19 wykonanego na własny koszt nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem ze swojego miejsca zamieszkania i podpisać specjalną deklarację.
   2. Poddać się testowi na COVID-19 na lotnisku po przylocie. Test jest wykonany na koszt Rządu Madery, a cała procedura wykonania testu nie powinna trwać dłużej niż 1h. Po wypełnieniu deklaracji, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się na własną rękę do zaplanowanego przez siebie miejsca zakwaterowania i oczekuje tam na wynik testu, który zostanie przesłany na wskazany numer telefonu w czasie nie dłuższym niż 12h od pobrania testu.

   Jeśli podróżujesz na Maderę, wypełnij i prześlij ten formularz online https://madeirasafe.com/#/login 24-48 godzin przed przyjazdem.

 2. Nie sobie tak dalej robią to nikt już nie przyleciał wakacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here