Planowałeś podróż do Włoch? Bez tego dokumentu nie będzie to możliwe!

Polacy przybywający do Włoch począwszy od 10 grudnia muszą mieć przy sobie negatywny wynik testu molekularnego lub antygenowego na koronawirusa, wykonanego na 48 godzin przed wjazdem do tego kraju.

Taką informację zamieszczono na stronie włoskiego MSZ w piątek.
Polska znalazła się na liście krajów, których obywatele muszą poddać się takiemu testowi na obecność koronawirusa przed wjazdem do Włoch. Trafiły na nią też wszystkie kraje UE, Islandia, Lichtenstein, Norwegia, Wielka Brytania, Szwajcaria i księstwo Monako. W przypadku braku takiego testu trzeba poddać się izolacji i nadzorowi sanitarnemu – ogłosiło MSZ w Rzymie.

Następnie, od 21 grudnia do 6 stycznia, przepisy te zostaną zaostrzone. W przypadku obywateli tych wszystkich krajów, a zatem także Polski, w okresie świąteczno-noworocznym konieczne będzie poddanie się kwarantannie natychmiast po przyjeździe. Obowiązek dotyczyć będzie zatem osób przybywających do Włoch turystycznie.


Negatywny wynik testu będzie zwalniał z kwarantanny tylko w przypadku, gdy obywatele tych krajów przyjeżdżają z powodu pracy, nauki czy innej pilnej potrzeby albo gdy wracają do swego miejsca zamieszkania.

Źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here