Pilot nie przeszedł pozytywnie testu alkomatem. Jego lot musiał zostać odwołany

Chcesz podróżować bezpiecznie. Wiadomo. Niestety nie zawsze obsługa samolotu z pilotem na czele wykazuje się wyobraźnią. Choć to niezwykle rzadkie zjawisko. Tak właśnie było w tym przypadku, kiedy to pilot nie przeszedł pozytywnie rutynowego testu alkomatem. Jego lot musiał zostać odwołany.

Pijany pilot

Pilot został złapany w Australii. Tam właśnie przeprowadzony został losowy test narkotykowy i alkoholowy na wszystkich członkach załogi przed lotem. Po raz pierwszy od 10 lat Urząd Lotnictwa C ywilnego w Singapurze (CAAS) bada taki przypadek. Singapore Airlines (SIA), który zawiesił pilota, również rozpoczął własne dochodzenie w sprawie incydentu.

Pilot miał podwyższony poziom alkoholu we krwi i nie przeszedł testu pozytywnie.


Alan Foo podkreślił, że CAAS ma poważny pogląd na incydent.

CAAS bardzo poważnie traktuje nadużywanie substancji / alkoholu przez pilotów. To jest przestępstwo. Tym bardziej pilot, działający jako członek załogi samolotu, od którego zależy życiu setek ludzi.

Zgodnie z nakazem żeglugi powietrznej Singapuru, za takie przestępstwo grozi kara grzywny w wysokości do 100 000 dolarów i pięć lat więzienia. Singapore Airlines wymaga od personelu pokładowego wstrzymania się od spożywania alkoholu przed dniem pracy. Piloci i personel pokładowy mogą zgłaszać się do CAAS, jeżeli podejrzewają, że członek załogi lotniczej jest pod wpływem alkoholu lub innej substancji odurzającej.

Co więcej, piloci linii lotniczych licencjonowani w Singapurze muszą poddawać się corocznej ocenie lekarskiej, która dotyczy również nawyków związanych z piciem alkoholu.

SIA oświadczyła, że ​​załoga lotnicza linii lotniczej jest zobowiązana do poddania się testom narkotykowym i alkoholowym przeprowadzanym przez odpowiednie organy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here