Piloci i załoga Ryanaira spali w tragicznych warunkach! Przewoźnik twierdzi, że zdjęcie to oszustwo

Do sieci trafiło oburzające zdjęcie, które pokazuje jak załoga i piloci taniego przewoźnika Ryanair musieli spać w karygodnych warunkach, a konkretnie na podłodze. Związki zawodowe oskarżają przewoźnika, a ten twierdzi, że zdjęcie jest zainscenizowane.

Piloci Ryanair musieli spać na podłodze

Zdjęcie śpiących na podłodze pracowników Ryanaira zrobione na lotnisku w hiszpańskiej Maladze i momentalnie wywołało burzę. Na fotografii widać pilotów i pracowników personelu pokładowego, którzy śpią w takich warunkach w pokoju biurowym. Załoga miała tu przeczekać odwołane loty do Porto ze względu na burzę tropikalną Leslie, która szaleje w Portugalii.

Fotografia pojawiła się na oficjalnej stronie portugalskiego związku zawodowego personelu pokładowego SNPVAC. Pod zdjęciem można przeczytać komentarz, że przecież Ryanair zarabia 1,25 mld dolarów rocznie. Serio nie może zapewnić pracownikom godziwych warunków. Oskarżenia skierowane do taniego przewoźnika mówią również o braku posiłków i napojów dla 24 członków personelu pokładowego.  Przedstawiciele związków zawodowych zapowiedzieli skierowanie skargi przeciwko Ryanairowi do władz lotnictwa cywilnego.


Przewoźnik odrzuca zarzuty

Co na to przewoźnik? Odrzuca zarzuty. Twierdzi, że zdjęcie zostało zainscenizowane i pracownicy specjalnie ułożyli się na podłodze. Zdaniem Ryanaira żaden z członków załogi nie musiał spać na podłodze, ponieważ pracownicy dostali do dyspozycji pokój dla pasażerów VIP. Irlandzki przewoźnik przyznaje jednocześnie, że ze względu na narodowe święto, wszystkie miejsca noclegowego tego dnia były zajęte i nie mógł zapewnił pracownikom hoteli.

Jednak związkowcy z SNPVAC informują, że do salonu VIP mogli wejść dopiero o 6 rano. A pokój, który wcześniej był do ich dyspozycji miał tylko 8 miejsc siedzących.

4 KOMENTARZE

  1. Śpiąć na podłodze nie ma powodów do zadowolenia i uśmiechania się, a wyraźnie widać, że u jednej z pań „banan” na twarzy widnieje!! Ściema i tyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here