Pijany i agresywny wbiegł na płytę lotniska w Modlinie. Usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza

Na lotnisku Warszawa-Modlin doszło do incydentu, w wyniku którego pasażer usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza. Do interwencji podjętej przez funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych z PSG Warszawa-Modlin doszło tuż przed wylotem samolotu do Brukseli.

Pijany wbiegł na płytę lotniska

35-latka nie dopuszczono do lotu ze względu na jego stan, który ewidentnie wskazywał na upojenie alkoholowe. Mężczyzna nie wykonywał poleceń personelu pokładowego, cały czas sprawiał problemy. Ominął punkt kontroli i wbiegł na płytę lotniska. Mężczyzna był bardzo pobudzony.

Niestety brak reakcji pasażera na polecenia interweniujących funkcjonariuszy i jego agresywne zachowanie doprowadziły do ostateczności. Zostały wobec niego użyte środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek. W trakcie interwencji mężczyzna kilkukrotnie znieważył funkcjonariuszy, w związku z czym został zatrzymany. Usłyszał zarzuty. Następnie został przeprowadzony do pomieszczeń służbowych SG. Na miejscu zbadano go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik pomiaru – 0.87 mg/l. Chwilę potem został przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Dworze Mazowieckim w celu pobrania krwi na zawartość alkoholu. Wynik badania – 1,83‰.

35-latek został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych przy KPP w Płońsku. Odpowie za zakłócanie porządku w miejscu publicznym oraz znieważenie funkcjonariuszy w czasie pełnienia czynności służbowych.

źródło: Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here