Pierwszy raz w historii będziesz mógł zwiedzać ten kraj! Skorzystasz? Od dziś możesz aplikować o wizę turystyczną

Wcześniej ten kraj był praktycznie zamknięty dla turystów. Władze jednak postanowiły o zrobieniu ważnego kroku – zapraszają podróżników. Szacuje się, że do 2030 roku będzie odwiedzać go rocznie 100 tys. osób.

Otwierają granice dla turystów

Taka decyzja wiązała się z nowymi wydatkami, ponieważ władze przeznaczyły miliardy dolarów na stworzenie od zera sektora turystycznego (nowe hotele, parki rozrywki,ulepszenie historycznych atrakcji). Chodzi oczywiście o Arabię Saudyjską. Od dziś możesz ubiegać się o wizę to tego nieodkrytego kraju. Zajmie Ci to 7 minut, a możesz to zrobić oczywiście przez internet. Władze zapowiedziały wprowadzenie wiz turystycznych dla obywateli 49 krajów na całym świecie. To historyczny krok, który wiąże się nawet z niewielkimi odstępstwami dla turystów np. od surowych norm ubioru (kobiety nie będą musiały ubierać chust i abaji, czyli długiej sukni arabskiej z rękawami). Jak informuje Bloomberg, kobiety będą musiały się ubierać – jak to określono – skromnie. Obsługa hotelowa nie będzie pytała o stan cywilny gości. Nie będą miały problemu również samotnie podróżujące kobiety.

To kluczowy element programu reform gospodarczych Wizja 2030. Nowe kroki mają przynieść olbrzymie dochody dla kraju. Przewiduje się, że do 2020 roku nastąpi wzrost dochodów z turystyki z 27,9 mld dolarów do 46,6 mld dolarów. Pozwolą także stworzyć nowe miejsce pracy.

Do tej pory, wizy wjazdowe do Arabii Saudyjskiej dostawali wyłącznie pielgrzymi udający się do Mekki i Medyny, biznesmeni i osoby przyjeżdżające do pracy na kontrakty, a także uczestnicy imprez sportowych lub koncertów. A kraj ma dużo do zaoferowania. Znajduje się tu pięć miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO: oaza Al-Ahsa, grobowce w Al-Hijr, twierdza Al-Turaif w miejscowości Rijadzie, brama do Mekki w mieście Dżudda i kompleks kamiennych rzeźb w regionie Ha’il. Jednak święte miasta: Mekka i Medyna dalej pozostaną niedostępne dla turystów.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,963ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze