Od piątku nasi sąsiedzi zamykają całkowicie ruch na granicy. To stan nadzwyczajny

W związku z rozprzestrzenianiem się Covid-19 premier Ukrainy, Denys Szmyhal ogłosił, że rząd ma zamiar od piątku całkowicie zamknąć ruch pasażerski w obie strony przez granicę państwową.

Ukraina się odcina

Jak informuje Forsal, decyzja premiera oznacza, że wiceminister ochrony zdrowia (główny lekarz sanitarny kraju) będzie nadzorował likwidację skutków nadzwyczajnej sytuacji medyczno-biologicznej na poziomie państwowym. Od piątku zostanie wprowadzony stan nadzwyczajny na terytorium całego kraju, który potrwa przez 30 dni, czyli do 24 kwietnia. Jeśli będzie taka potrzeba, ograniczenia będą przedłużone.

Przewidziano w tym czasie obowiązkowe przeprowadzanie testów wśród osób, które mają objawy Covid-19 lub miały kontakt z zakażonymi osobami. Jeśli znajdą się tacy, którzy odmówią poddania się badaniom, będą oni zmuszeni do obowiązkowej hospitalizacji. Miejsca badań, hospitalizacji i kwarantanny będą pilnowane przez policję i Gwardie Narodową.

Wstrzymanie całego ruchu pasażerskiego przez granicę Ukrainy (w obie strony) jest konieczne ze względu na odcięcie źródła koronawirusa, którym są napływający obywatele z zagranicy.

Do tej pory na Ukrainie potwierdzono 113 przypadków zakażenia. Jedna z osób wyzdrowiała, a 4 zmarły.

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też