O takim przemycie jeszcze nie słyszałeś! Złapany na lotnisku! Trzeba mieć wyobraźnię (film)

Zwiększone kontrole i utrudnione procedury na lotniskach, a także koronawirus i praktycznie zatrzymanie transportu lotniczego na długi czas sprawiły, że nie słychać było właściwie o żadnych próbach przemytu. Wcześniej w 2019 roku pisaliśmy o 8 najbardziej spektakularnych próbach przemytu na lotniskach. Jednak ktoś się odważył znowu. Na międzynarodowym lotnisku JFK w Nowym Jorku aresztowano mężczyznę, który wewnątrz wałków do kręcenia włosów przemycał 35 żywych zięb. Wałki miał ukryte w marynarce i skarpetkach.

Mężczyzna przyleciał ze stolicy Gujany. Ptaszki miały być wykorzystane w konkursie śpiewu. 36-latek tłumaczył śledczym, że zaoferowano mu 3 tys. dolarów za każdego przemyconego do Stanów Zjednoczonych ptaka. Twierdzi, że otrzymał 500 dolarów przed lotem i miał dostać kolejne 2,5 tys. dolarów po dostarczeniu przesyłki. Jak informuje airlive.net, mężczyzna został zwolniony za kaucją w wysokości 25 tys. dolarów.

Zięby miały być zgłoszone do konkursów śpiewu, które odbywają się w Brooklynie i Queens. Uczestnicy tych konkursów obstawiają zakłady, który ptak najpiękniej śpiewa. Te, które wygrywają są sprzedawane za ponad 10 tys. dolarów.

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,909ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze