Nowy kierunek od Ryanaira! Kto się skusi?

Linia lotnicza Ryanair zapowiedziała uruchomienie nowego połączenia z lotniska imienia Wojciecha Korfantego. Pierwszy rejs z Katowice Airport do portu lotniczego imienia Marco Polo w Wenecji wystartuje w sezonie Lato 2022, dokładnie 27 marca. Kierunek obsługiwany będzie 2x w tygodniu – w czwartki i niedziele.

Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport powiedział:

Ryanair związany jest z Pyrzowicami od listopada 2007 roku, kiedy to uruchomił połączenie do Dublina. W październiku 2019 roku irlandzki przewoźnik otworzył w Katowice Airport bazę operacyjną, którą chciał dynamicznie rozwijać zarówno w segmencie przewozów regularnych jak i czarterowych. Niestety pandemia koronawirusa zahamowała realizację tych planów. Na szczęście w połowie tego roku sytuacja epidemiczna ustabilizowała się, co praktycznie od razu spowodowało, że baza Ryanaira w Pyrzowicach zaczęła funkcjonować na zdecydowanie wyższych obrotach. Zapowiedź uruchomienia połączenia do Wenecji w sezonie „Lato 2022” potwierdza, że Ryanair niezmiennie stawia na Katowice Airport, co jest bardzo dobrą informacją w kontekście procesu wychodzenia całej branży lotniczej, w tym pyrzowickiego lotniska, z kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa.

W zbliżającym się sezonie Zima 2021/2022, który tradycyjnie rozpoczyna się w ostatnią niedzielę października i trwa do ostatniej soboty marca, Ryanair oferuje z Pyrzowic w sumie 16 tras do 8 państw:


  • na Cypr (Pafos)
  • do Grecji (Ateny)
  • do Irlandii (Dublin)
  • do Niemiec (Dortmund, Kolonia/Bonn)
  • do Norwegii (Oslo-Gardermoen)
  • na Ukrainę (Odessa, Kijów-Borispol)
  • do Wielkiej Brytanii (Birmingham, Edynburg, Londyn-Stansted, Manchester)
  • do Włoch (Alghero, Bolonia, Katania, Mediolan-Bergamo)

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln pasażerów, w tym ponad 2 miliony w ruchu czarterowym. Prognoza na 2020 rok zakładała przewiezienie 5,5 miliona podróżnych. Ostatecznie, ze względu na pandemię koronawirusa, w minionym roku zanotowano 1,44 mln pasażerów. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach towarowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here