Nowe zasady realizowania Polskiego Bonu Turystycznego

Pojawiły się nowe zasady, według których rodzice będą mogli wydać 500 zł na wyjazd dziecka. Sejm przyjął właśnie nowelizację ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, a prezydent podpisał. Słowem klucz w nowych przepisach jest „pakietowanie”.

Z noclegiem lub bez

Pamiętacie zapewne jak wiosną ubiegłego roku wszedł w życie polski program wsparcia dla rodzin pod nazwą Polski Bon Turystyczny. Przysługuje on rodzicom w kwocie 500 zł na każde dziecko do ukończenia 18. r.ż.. Dodatkowe 500 zł przysługuje na dziecko z niepełnosprawnością. Można z niego skorzystać do końca marca 2022 r.

Na początku Polski Bon Turystyczny można było wykorzystać na opłacenie noclegów w obiektach turystycznych oraz imprez turystycznych z minimum jednym noclegiem, organizowanych przez operatorów turystycznych lub organizacje pożytku publicznego.


Obecnie bony będą służyć również do opłacania jednodniowych wycieczek pod warunkiem, że w pakiecie znajdą się przynajmniej dwie usługi.

Pakiet minimum dwóch usług

Nowelizacja programu zakłada, że operatorzy turystyczni i organizacje pożytku publicznego mogą dowolnie kompletować pakiety usług, włączając w to m.in.:

  • usługi przewodnickie zarówno w miastach, jak i na górskich szlakach,
  • przejazdy autokarem,
  • zwiedzanie muzeów, galerii i skansenów,
  • rejsy statkiem,
  • zajęcia rekreacyjne oraz wiele innych aktywności turystycznych i sportowych.

Nowe przepisy mają sprawić by w tych trudnych czasach jak najwięcej osób mogło pozostać aktywnych zawodowo. Bon pomoże nie tylko właścicielom obiektów i personelowi bezpośrednio w nich zatrudnionemu, ale także pracownikom szerzej rozumianej branży turystycznej: pilotom wycieczek, przewodnikom, instruktorom i animatorom czasu wolnego czy osobom odpowiadającym za transport i wyżywienie.

Będzie można zatem zrealizować bon na rzecz: wycieczek szkolnych, obozów sportowych, zielonych szkół i półkolonii. Chociaż trudno sobie wyobrazić, żeby w tym roku szkolnym do takich wyjazdów doszło.

Nie mniej jednak większa grupa przedsiębiorców będzie mogła zarejestrować się w bazie podmiotów przyjmujących płatności bonami. Obecnie znajduje się w niej ponad 18 tys. przedsiębiorców.

Źródło: Polska Organizacja Turystyczna

A czytaliście: Bony turystyczne dopiero ruszyły, a Polacy już wymyślili interes i sprzedają je w sieci ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here