Nowe trasy Wizz Air z Krakowa i Gdańska! Dokąd tym razem?

Węgierski przewoźnik ogłosił dziś (20.03.19) podczas konferencji prasowej w Krakowie nowe połączenia. Nową trasę zyska także Gdańsk.

Nowe trasy od Wizz Air

Dobre wieści dla lotniska w Krakowie napawają wielu optymizmem. W końcu Wizz Air przyspiesza rozwój w Balicach. Już od 1 sierpnia br. pojawi się tam drugi samolot przewoźnika (Airbus A321), a zaraz za nim – we wrześniu – trzeci. A więcej maszyn, to więcej możliwości, co oznacza nowe trasy. I właśnie takie dobre nowiny Wizz Air ogłosił podczas konferencji.

6 nowych, świeżutkich tras z Krakowa:

  • Birmingham – od 17 września br., trzy razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i soboty)
  • Eindhoven – od 17 września br., trzy razy w tygodniu (we wtorki czwartki i soboty)
  • Reykjavik-Keflavik – od 16 września br., dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i piątki)
  • Rzym-Fiumicino – od 1 sierpnia br., pięć razy w tygodniu (oprócz poniedziałków i piątków)
  • Tel Awiw – od 16 września br., cztery razy w tygodniu (w poniedziałki, środy, piątki i soboty)
  • Turyn – od 4 sierpnia br., dwa razy w tygodniu (we środy i niedziele)

Wizz Air z zaangażowaniem działa w Polsce. W ramach rozwoju linii, uruchomione zostają nowe usługi w Krakowie, które dają polskim klientom jeszcze więcej możliwości niskokosztowych podróży. Alokacja samolotu typu Airbus A321 w bazie to inwestycja 120 milionów dolarów i stworzenie 42 miejsc pracy bezpośrednio w linii oraz 100 miejsc pracy w branżach pokrewnych. Obecnie Wizz Air oferuje 18 tras z Krakowa, a z całej Polski to w sumie 11 milionów miejsc w ramach 169 połączeń w 2019 roku.


Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport powiedział:

Nowe połączenia na krakowskim lotnisku to efekt konsekwentnie realizowanej strategii siatki połączeń, skutecznej współpracy z przewoźnikami, które pozwalają zaoferować naszym pasażerom szeroki wybór podróżowania. Efektywnie prosperujące lotnisko przekłada się na rozwój biznesu i turystyki Krakowa, Małopolski. Kompleksowe podejście, znajomość trendów w branży ma odzwierciedlenie w planach rozbudowy infrastruktury, usług Kraków Airport, a tym samym zwiększenia zatrudnienia w naszym regionie.

Stephen Jones, wiceprezes zarządzający i zastępca dyrektora generalnego
w Wizz Air powiedział:

Ogłoszonymi dzisiaj informacjami podkreślamy nasze długofalowe zaangażowanie w działalność w Krakowie i w Polsce na rzecz naszych klientów, którym pragniemy oferować jeszcze więcej możliwości podróżowania. 2019 rok jest dla nas wyjątkowy z powodu otwarcia bazy w Krakowie, dynamicznego rozwoju naszych działań w regionie oraz polskiej siatki połączeń, która obecnie składa się ze 169 tras do 28 krajów. Jesteśmy przekonani, że nasi polscy klienci pokochają dogodny harmonogram lotów WIZZ, łatwy system rezerwacji online oraz bogaty wybór opcji pozwalający dostosować podróż do swoich potrzeb.

Poza informacjami dotyczącymi Krakowa, Wizz Air ogłasza dzisiaj uruchomienie długo oczekiwanej trasy Gdańsk – Londyn-Gatwick z codziennymi lotami od 15 czerwca 2019 roku, w cenie już od 89 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here