Teraz o wiele szybciej dostaniesz się do Zatoki Ha Long! Zostało otwarte nowe międzynarodowe lotnisko

Dostęp do oszałamiającej zatoki Ha Long Bay w Wietnamie stał się łatwiejszy dzięki otwarciu międzynarodowego lotniska Van Don (Quảng Ninh International Airport).

Łatwiej do raju

Największym plusem nowego portu jest fakt, że znacząco skróci on czas podróży z międzynarodowych destynacji do Ha Long. Wcześniej trzeba było wylądować na lotnisku Noi Ban w Hanoi i odbyć czterogodzinną podróż do zatoki. Lotnisko Van Don oddalone jest o zaledwie 50 km od słynnej turkusowej zatoki z wapiennymi filarami. Krótki czas podróży jest teraz możliwy dzięki nowej drodze ekspresowej Ha Long – Van Don, łączącej wyspę Van Don z Ha Long Bay.

Port znajduje się na wyspie Van Don – największej i najgęściej zaludnionej w archipelagu Bai Tu Long. Budowę rozpoczęto w marcu 2015 roku.

Lotnisko nie było tanie w budowie. Kosztowało około 350 milionów dolarów. Jednak szefowie turystyki wietnamskiej mają nadzieję, że ogromny potencjał turystyczny w Van Don uzasadni wysoką cenę. Do 2020 roku lotnisko ma obsługiwać około 2 milionów pasażerów rocznie, a potencjał do 5 milionów odwiedzających do 2030 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here