Nikt nie mógł uwierzyć w to, co się stało na tym lotnisku! Kobiety były w szoku. Jedne płakały, inne nie ukrywały złości

Do nietypowej sytuacji doszło na lotnisku w Katarze. W jednej z łazienek znaleziono wcześniaka. Kilkanaście pasażerek zmuszono do inwazyjnego badania ginekologicznego.

Naruszenie prawa międzynarodoego

Jak informuje gazeta.pl, samolot miał startować ze stolicy Kataru do Sydney. Lot jednak zatrzymano, bo toalecie znaleziono noworodka. Dalsze zdarzenia są nie do pomyślenia. Nie informując pasażerek o niczym zabrano je do karetek pogotowia, które przyjechały na lotnisko i zmuszono do inwazyjnego badania ginekologicznego w celu ustalenia która z kobiet właśnie urodziła.

Będący na pokładzie australijski prawnik z Sydney, Wolfgang Babeck stwierdza, że wydarzenie może stanowić naruszenie prawa międzynarodowego. Kobiety były w szoku. Niektóre płakały, inne były wściekłe. Nikt nie mógł uwierzyć w to, co się stało!

Dziecko pozostaje pod opieką pracowników medycznych i socjalnych. Jest w dobrym stanie. Matki jednak nie udało się znaleźć. Port lotniczy Hamad w komunikacie prasowym tłumaczy, że takie postępowanie wynikało z troski o zdrowie i dobre samopoczucie matki, która właśnie urodziła.

Marise Payne, australijska minister spraw zagranicznych powiedziała:

To niezwykle niepokojący ciąg wydarzeń. Nigdy w życiu o czymś takim nie słyszałam. Bardzo wyraźnie przedstawiliśmy nasze niezadowolenie władzom Kataru.

Sprawę przekazano australijskiej policji federalnej.

Rzecznik australijskiego rządu federalnego podkreślił, że traktowanie kobiet w ten sposób jest obraźliwe, rażąco nieodpowiednie i wykracza poza okoliczności, w których mogą wyrazić dobrowolną i świadomą zgodę.

4 KOMENTARZE
  1. NASZ TRYBUNAL TO ZALATWI

  2. U nich też jest „trybunał”

  3. U nas wkrótce tez tak bedzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here