Niesamowite jezioro pojawiło się w Australii. To nie photoshop

Tak niezwykłe zjawisko można oglądać w Australii. Kolory nie są efektem majstrowania w photoshopie. Jezioro Eyre robi wrażenie, tym bardziej jeśli się dowiesz, że to jezioro widmo. Warunki atmosferyczne w ostatnim czasie sprawiły, że teren jest teraz całkowicie wypełniony wodą. Zazwyczaj jednak jezioro pojawia się i znika.

Jezioro widmo

Jezioro Eyre to najniżej położone miejsce na kontynencie (depresja wynosi 15 m).

Jezioro poprzez rzadkie deszcze wypełnia się całkowicie około 4 razy na stulecie. Jednak co 3 i 10 lat zdarza się, że dochodzi do częściowego zalania terenu. Jeśli zatem uda Ci się akurat być w tym miejscu w dobrym czasie, możesz zrobić oryginalne zdjęcia największego jeziora widmo w Australii. Przy maksymalnym wypełnieniu zajmuje powierzchnię około 9 500 km kwadratowych.

Teren składa się z kilku zatok. Kolory wynikają z różnej ich głębokości i żyjących tam mikroorganizmów. Np. zielony jest efektem dużej głębokości, a czerwony tworzy się dzięki obecności bakterii żywiących się solą.

Turyści z całego świata przyjeżdżają podziwiać niezwykłe zjawisko. Korzystają z chwili, bo nigdy nie wiadomo jak długo teren będzie zalany dając tak niesamowity efekt. Jezioro odkrył w 1839 Edward John Eyre. A Kati Thanda to tradycyjna, aborygeńska nazwa jeziora. Znajduje się na pustyni w centralnej Australii, w północnej części stanu Australia Południowa.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,024ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze