Niesamowite! Biała Świątynia w Tajlandii rozbłyśnie w tym roku światłami i będzie otwarta w nocy!

Wat Rong Khun – świątynia przedstawiająca buddyjską drogę ku oświeceniu zaskakuje liczbą detali i niesamowitą atmosferą. To również podróż z piekieł do nieba. Drugiej takiej świątyni nie znajdziesz nigdzie indziej. W tym roku będzie rozświetlać się wieczorami iluminacją za blisko 12 mln zł! To po prostu trzeba zobaczyć!

Najbardziej rozpoznawalna świątynia w Tajlandii rozbłyśnie światłami

Zjawisko na pewno zrobi wrażenie na tysiącach turystów. Autorem projektu świątyni jest tajski artysta wizualny Chalermchai Kositpipat. Co ciekawe pomysłodawca z własnej kieszeni pokrył koszty budowy świątyni, co kosztowało go do tej pory ponad milion dolarów. Przyjmuje też darowizny na rozbudowę, ale nie dopuszcza nikogo do procesu twórczego.

Index Creative Village i Chalermchai Kositpipat inwestują teraz ponad 100 mln bahtów, czyli blisko 12 mln zł w światowej klasy pokaz multimedialny Wat Rong Khun Light Fest. Wydarzenie będzie trwało od 22 listopada do 22 grudnia 2019 roku. I to pierwszy raz kiedy Biała Świątynia, przyjmująca 10 tys. gości dziennie, będzie dostępna także w nocy!

TAT News informuje, że w multimedialnym pokazie wykorzystanych zostanie ponad 100 laserów i technik mapowania 3D. Dwa spektakle trwające po 60 minut będą odbywać się codziennie o 18:30 i 20:30.

Kriengkrai Kanjanapokin, założyciel i dyrektor generalny Index Creative Village, powiedział:

Wszystkie elementy programu – produkcja lasera, multimedia, mapowanie, kurtyna wodna, światło i dźwięk stanowią inwestycję wartą ponad 100 milionów bahtów . Jesteśmy przekonani, że ten projekt naprawdę sprawi, że wydarzenie będzie znane na całym świecie i niezapomniane dla odwiedzających.

Bilety na to niezwykłe wydarzenie kosztują od 400 do 1150 bahtów (48 – 138 zł). Ilość miejsc jest ograniczona. Jedno przedstawienie obejrzy 1000 osób. Warto rezerwować bilety wcześniej. Można je kupić za pośrednictwem Thai Ticketmaster lub www.thaiticketmajor.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here