Niemcy zniosły większość obostrzeń, ale maseczki wciąż obowiązkowe w samolotach

Ponad dwa lata od początku pandemii w dużej części Niemiec zniesiono większość ograniczeń. W wielu miejscach zniesiony został obowiązek noszenia maseczek, jednak większość Niemców deklaruje, że nadal będzie je zakładać podczas zakupów.

Po wprowadzeniu zmian w ustawie o ochronie przed infekcjami w weekend wygasły w Niemczech liczne ograniczenia związane z pandemią koronawirusa – w tym wstęp do wielu miejsc tylko dla osób zaszczepionych, wyleczonych i przebadanych (tzw. zasada 3G) lub zaszczepionych i wyleczonych (zasada 2G). W większości przypadków obowiązywać przestały również ogólne wymagania dotyczące noszenia maseczek podczas zakupów lub w szkołach.

Na stronie gov.pl czytamy:

Z dniem 02.04.2022 w Niemczech na poziomie krajowym zalecana jest ochrona bazowa, polegająca na stosowaniu masek w szpitalach, instytucjach świadczących opiekę medyczną, domach opieki i domach seniora oraz w komunikacji publicznej. Nie przewiduje się od tego terminu okazywania w życiu publicznym wyników testów, zaświadczeń o szczepieniu lub zaświadczeń ozdrowieńca.

Regulacja ma charakter wewnętrzny i nie wpływa na przepisy wjazdowe do Niemiec.

Maseczki wciąż obowiązkowe w samolotach, autobusach i pociągach

Ustawa nadal przewiduje kilka sytuacji, w których maseczki będą nadal wymagane w życiu codziennym. W całym kraju dotyczy to przejazdów pociągami dalekobieżnymi i podróży samolotami. Maseczki są również obowiązkowe w lokalnym transporcie autobusowym i kolejowym. Niemieckie kraje związkowe mogą ponadto nakładać obowiązki związane z maseczkami na placówki, w których mieszkają lub przebywają osoby z grup ryzyka, na przykład gabinety lekarskie, kliniki, domy opieki i obiekty komunalne dla osób ubiegających się o azyl.

Anna
Anna
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też