Niektóre nadleśnictwa wprowadziły zakaz wstępu do lasów dla turystów i spacerowiczów. Sprawdź

Zakaz powstał oczywiście ze względu na koronawirusa. Aktualnie okresowym zakazem wstępu do lasu objętych jest: 18 z 430 nadleśnictw. Jest to stan na: 22.03.2020 r. W tym momencie ograniczenia dotyczą głównie terenów znajdujących się w obrębie województwa małopolskiego.

Małopolska bez dostępu do lasów

Spacerowicze nie mogą wchodzić m.in. do popularnej Puszczy Niepołomickiej czy do Nadleśnictwa Piwniczna. Jak informuje Gazeta Krakowska, zakaz obowiązuje też tereny nadleśnictwa Nawojowa w Beskidzie Sądeckim oraz Limanowa w Beskidzie Wyspowym. Zamknięte są też tereny Krzeszowic i Myślenic w Beskidzie Makowskim. Na razie nie ma decyzji o zamknięciu wszystkich lasów, ale informacje trzeba śledzić na bieżąco. Spacery na świeżym powietrzu są co prawda zalecane, ale warunkiem jest wciąż brak kontaktu z innymi osobami. Inaczej ma się sytuacja, kiedy w takich, z założenia odosobnionych, miejscach zaczynamy spotykać coraz więcej ludzi, a wręcz całe wycieczki. Wtedy zaczyna to być już potencjalny problem. Wcześniej na zamknięcie szlaków dla turystów zdecydował się już Tatrzański Park Narodowy.

Jednak już słychać głosy krytyki i oburzenie ze strony działaczy na rzecz ochrony przyrody. Uważają oni bowiem, że nadleśnictwo wydając taki zakaz nie ma kompetencji i podstawy prawnej.

Szanowni Państwo jak zauważyłem niektóre nadleśnictwa wprowadzają w związku z COVID-19 zakaz wstępu do lasu. Powołują…

Opublikowany przez Adama Wajraka Sobota, 21 marca 2020
Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też